Informācija par grozījumiem Ministru kabineta 1999. gada 5. janvāra noteikumos Nr.7 „Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība”
Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk - SPKC) informē, ka 2013. gada 22. janvārī Ministru kabinets apstiprinājis grozījumus 1999. gada 5. janvāra noteikumos Nr.7 "Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība" (turpmāk – Noteikumi).
Noteikumi papildināti ar 10.5 punktu, kas nosaka ziņošanas kārtību antibakteriālās rezistences uzraudzībai Latvijā: „Mikrobioloģijas laboratorijas vadītājs vai viņa pilnvarotā persona katru ceturksni līdz ceturkšņa pirmā mēneša piektajam datumam iesniedz Slimību profilakses un kontroles centrā ziņojumu par izolēto S.aureus, S.pneumoniae, E.coli, K.pneumoniae, P.aeruginosa, E.faecium/faecalis, Acinetobacter baumannii gadījumu, aizpildot par attiecīgo izraisītāju šo noteikumu 4. pielikumā norādīto veidlapu”. Minētā kārtība piemērojama ar 2013. gada 1. aprīli.
Ziņošanas kārtība izstrādāta, pamatojoties uz Eiropas Komisijas 1999. gada 22. decembra Lēmumu 2000/96/EK par infekcijas slimībām, kuras pakāpeniski tiks iekļautas Kopienas tīklā saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmumu 2119/98/EK, kas nosaka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pienākumu nodrošināt antibakteriālās rezistences epidemioloģisko uzraudzību, kā arī Eiropas Slimību Profilakses un kontroles centra (ECDC) Eiropas Antibakteriālās rezistences uzraudzības tīkla (EARS – Net) protokolu, ar kuru noteikti uzraudzībai pakļauti mikroorganismi un datu apjoms. Epidemioloģiskās uzraudzības mērķis ir monitorēt un laikus identificēt sabiedrības veselības apdraudējumus, ko rada cirkulējošie rezistentie mikroorganismu celmi ES valstīs, t.sk. Latvijā. Analizējot šos datus, ECDC katru gadu publicē analītisko ziņojumu par situāciju ES valstīs. Ziņojumi ir pieejami ECDC tīmekļa vietnē.
SPKC speciālistu pienākums ir apkopot un analizēt no laboratorijām saņemto informāciju par antibakteriālo rezistenci mūsu valstī, kā arī ievadīt datus par katru izolātu Eiropas uzraudzības sistēmas TESSy (The European Surveillance System) datu bāzē.
Lūdzam iepazīties ar SPKC ieteikumiem (Pielikums) ziņošanai par mikroorganismu S .aureus, S.pneumoniae, E.coli, K.pneumoniae, P.aeruginosa, E.faecium/faecalis un Acinetobacter baumannii izolātiem antibakteriālās rezistences uzraudzības ietvaros. Veidlapas, kuras jāizmanto ziņošanai par katru mikroorganismu atsevišķi ir pieejamas „MS Word” formātā (sk. lapas apkšā).
Ja Jums rodas neskaidrības, lūdzam sazinātiem ar SPKC elektroniski, rakstot uz e-pastu: bakteriju.uzskaite@spkc.gov.lv
Steidzamiem sūtījumiem, lūdzam rakstīt elektroniski uz e-pasta adresi dezurants.riga@spkc.gov.lv.
Iepriekš pateicamies par sadarbību.