Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes par COVID-19

Aktualizēts 04.07.2020 plkst 09:55

 

Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likums

Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums


Pēdējās 24h veikti 1185 COVID-19 testi. Reģistrēts 1 jauns saslimšanas gadījums. Latvijā kopā veikti 156 784 izmeklējumi, saslimušas 1123 personas un 1000 izveseļojušās, 30 mirušas.
Pēdējās diennakts laikā stacionēts 1 pacients ar COVID-19 (kopā stacionāros ārstējas 5 pacienti: 4 pacienti ar vidēji smagu, 1 pacients ar smagu slimības gaitu). Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients. (NVD dati)


⇒ Valstu saslimstības rādītāji ar COVID-19


Detalizēta karte pieejama ŠEIT 

 

! SPKC ir sagatavojis statistikas datu atspoguļojumu par Latvijā apstiprināto COVID - 19 saslimšanas gadījumu skaitu. 

Publicētie dati ir publiski pieejami Latvijas Atvērto datu portālā.


Diennakts aktualitātes par COVID-19


Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa (COVID-19) izraisīto uzliesmojumu.

 

 

                   

 

Vairāk informācijas par izplatību.

 

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.

 

COVID-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta COVID-19 pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.

 

Eiropas Komisija noteikusi, ka katrs ievests COVID-19 infekcijas gadījums ir pakļauts epidemioloģiskajai uzraudzībai. Šobrīd par Covid-19 skartajām valstīm uz kurām tiek attiecināti īpašie piesardzības pasākumi no 17.03.2020. tiek uzskatītas visas pasaules valstis! -  SPKC ir izplatījis rekomendācijas ārstniecības iestādēm un ārstiem kā rīkoties, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas gadījums personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja ārvalstis vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma, tad nekavējoties jāziņo SPKC. 

 

  

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC