Slimību profilakses un kontroles centrs

Covid-19 pacientiem

Ja Jums ir diagnosticēta saslimšana ar COVID-19, ar Jums telefoniski sazināsies ģimenes ārsts un sniegs norādījumus turpmākajai ārstēšanai. Sazinoties ar ģimenes ārstu, jāsniedz pēc iespējas precīzāka informācija par savu veselības stāvokli un jāpilda ārsta norādījumi.

 

Veselības stāvokļa pēkšņa pasliktināšanās gadījumā nekavējoties jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.

 

Šo slimību izraisa vīruss, līdz ar to nav specifiskas ārstēšanas un to ārstē kā jebkuru vīrusu infekciju pamatojoties uz pacienta klīnisko stāvokli. Ārstēšana ir atkarīga no slimības simptomiem,  izpausmes un smaguma pakāpes. Tas nozīmē, ka ārstēšana ir vērsta uz slimības radīto veselības problēmu novēršanu, simptomu mazināšanu un organisma funkciju uzturēšanu smagas slimības norises gadījumā. Antibiotikas neiedarbojas pret jauno koronavīrusu, bet tās izmanto vīrusa infekcijas rezultātā pievienojušos bakteriālo infekciju ārstēšanai. Jebkuru zāļu lietošana jāsaskaņo ar ģimenes ārstu, lai mazinātu iespējamo blakusparādību un komplikāciju risku. Ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no slimības smaguma un norises.

 

Svarīgi ir novērst kontaktus ar personām, kas vecākas par 60 gadiem un ārstēt hroniskās slimības (piemēram, paaugstināts asinsspiediens, sirdsdarbības traucējumi, diabēts u.c), ievērojot ārsta nozīmēto terapiju un režīmu.

 

Pacients tiek uzskatīts par veselu pēc klīnisko simptomu izzušanas un ja atkārtoti testēšanas rezultāti uz koronavīrusu ir negatīvi (izmeklējumam piesaka ģimenes ārsts).

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC