Slimību profilakses un kontroles centrs

Ceļotājiem

Legionelozes gadījumi, kas saistīti ar ceļojumiem uz Spāniju

02.11.2017

ECDC ziņo, ka šoruden reģistrēts 21 legionelozes gadījums, kas saistīts ar ceļojumu uz Palmanova apgabalu Maljorkā, Spānijā, šie saslimšanas gadījumi galvenokārt ir tūristu vidū no Lielbritānijas: https://ecdc.europa.eu/sites/portal/files/documents/Communicable-disease-threats-report-28-oct-2017.pdf

Lasīt vairāk...

Madagaskara piedzīvo mēra uzliesojumu

13.10.2017

Saskaņā ar PVO datiem, no 1.augusta līdz 3.novembrim Madagaskarā reģistrēti 1 947 mēra gadījumi, no kuriem 143 ir letāli (7%) gadījumi ziņoti 51 no 114 rajoniem valstī. No tiem 1 437 (74%) tika klīniski klasificēti kā plaušu mēris, 295 (15%) bija buboņu mēris, viens bija mēra septiskā forma un 211 vēl nebija klasificēti. Starp šiem gadījumiem ir arī 71 veselības aprūpes darbinieks. Līdz šim ārpus Madagaskaras mēra gadījumi nav konstatēti. Plašāka informācija Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra ziņojumā.

Lasīt vairāk...

Čikunguņjas drudzis - izplatība un profilakse

27.09.2017

Itālija ziņojusi par 92 vietējas izcelsmes čikunguņjas drudža gadījumiem Lacio reģionā: Anzio (70), Romā (19) un Latinā (3). Plašsaziņas līdzekļi ziņo arī par vienu gadījumu Formigēnes pilsētā Emīlijas-Romanjas reģionā un vienu gadījumu Castelplanio pilsētā Marche reģionā. Abiem viņiem bija nesenā ceļojuma vēsture uz Anzio pirms simptomu rašanās.  Tiek veikti dezinfekcijas pasākumi, informatīvi pasākumi iedzīvotājiem, pasākumi, kas vērsti uz donācijas riska novēršanu, un veselības aprūpes personu informēšana. (https://ecdc.europa.eu/sites/portal/files/documents/Communicable-disease-threats-report-23-sep-2017.pdf )

 

Lasīt vairāk...

Legionelozes gadījumi, kas ir saistīti ar ceļojumiem uz Dubaiju, AAE

26.09.2017

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) informēja, ka ievērojami ir pieaudzis ar ceļojumiem saistītu legionelozes gadījumu skaits ES ceļotājiem, kuri atgriezās no Dubaijas laika posmā no 2016. gada oktobra līdz 2017. gada maijam, kaut gan tajā pašā laikā ceļojumu apjoms ES nav palielinājies. Dati par legionelozes gadījumiem ceļotājiem pēdējos divos mēnešos, salīdzinot ar sākotnējo gadījumu, skaitu liecina, ka Apvienoto Arābu Emirātu īstenotie pasākumi slimības uzliesmojuma ierobežošanā ir bijuši efektīvi. Tomēr oktobra un novembra mēneši iepriekšējos gados ir bijuši saistīti ar lielāko gadījumu skaitu, īpaši 2016. gads, tādēļ iespējams, ka tuvākajos mēnešos atkal būs sagaidāms legionelozes gadījumu skaita pieaugums.

Lasīt vairāk...

Informācija ceļotājiem par poliomielītu un ieteikumi vakcinācijai

06.09.2017

Poliomielīts ir akūta smaga infekcijas slimība, ko izraisa poliovīruss.Tas sagrauj nervu šūnas, kas aktivizē muskuļus, tādējādi var iestāties smaga neatgriezeniska paralīze vai pat nāve.

Lasīt vairāk...

ECDC informācija saistībā ar musulmaņu ikgadējo svētceļojumu uz Meku

23.08.2017

Sakarā ar musulmaņu ikgadējo svētceļojumu uz Meku, Saūda Arābijā (Hadžu /Hajj, 30. augusts - 4. septembris), Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) sagatavojis riska novērtējumu par infekcijas slimību uzliesmojumu un izplatības risku saistībā ar šo pasākumu1.

Lasīt vairāk...

SPKC ir sagatavojis rekomendācijas par enterovīrusu infekciju, tā skaitā par Koksaki vīrusu izraisītās infekcijas profilaksi

16.08.2017

Sakarā ar paaugstinātu sabiedrības interesi par epidemioloģisko situāciju Turcijā, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir sagatavojis rekomendācijas par enterovīrusu infekciju, tajā skaitā par Koksaki vīrusu izraisītās infekcijas profilaksi.

 

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ir uzsācis situācijas izvērtēšanu saistībā ar Krievijas Federācijas ziņotajiem saslimšanas gadījumiem tūristiem, kuri apmeklējuši Turciju 2017. gada jūlijā – augustā (apmērām 500 gadījumi, pārsvarā bērniem līdz 14 gadu vecumam). ECDC informē, ka Turcijā Koksaki vīrusu infekcija nav pakļauta epidemioloģiskajai uzraudzībai (reģistrācijai), tomēr varas iestādes, reaģējot uz izskanējušo informāciju, pieprasījuši tūrisma operatoriem uzlabot sanitāro stāvokli kūrortu vietās.

 

ECDC ziņo, ka saskaņā ar pieejamo informāciju diagnoze “Koksaki vīrusu infekcija” saslimušajiem balstījās tikai uz klīniskām pazīmēm (izsitumi un drudzis) un nebija apstiprināta ar laboratoriskajiem izmeklējumiem. Turklāt saslimšanas gadījumi nebija oficiāli paziņoti epidemioloģiskās uzraudzības institūcijām. Tāpēc ECDC turpinās esošās informācijas izvērtēšanu un precizēšanu.

 

Pašreiz nav informācijas, ka būtu apsiprināti enterovīrusu infekcijas gadījumi Latvijas iedzīvotājiem, kuri atgriezušies no Turcijas. Nav novērots arī izdalīto enterovīrusu skaita pieaugums no pacientiem, kuri nebija izbraukuši no Latvijas, kā arī no vides paraugiem. SPKC turpina sekot situācijai.

Lasīt vairāk...

Masalu uzliesmojuma riska novērtējums, uzliesmojuma un vīrusa izskaušanas aktivitātes

22.06.2017

Vairākās Eiropas valstīs epidemioloģiskā situācija ar masalām joprojām ir nelabvēlīga. Atbilstoši Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – ECDC) datiem (http://ecdc.europa.eu/en/publications/Publications/Communicable-disease-threats-report-16-june-2017.pdf) 16 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās Zonas (turpmāk – ES/EEZ) valstis šogad ziņojušas par 11 439 saslimšanas gadījumiem ar masalām: Apvienotā Karaliste (22 gadījumi), Austrija (78), Beļģija (297), Bulgārija (144), Čehija (126), Dānija (1), Francija (189), Itālija (2 988), Īslande (2), Portugāle (31), Rumānija (6 743,), Slovākija (1), Spānija (46), Vācija (698), Ungārija (54) un Zviedrija (19). Rumānijā 30 masalu slimniekiem saslimšana ar masalām beigusies ar nāvi.

Lasīt vairāk...

Informācija par A hepatīta uzliesmojumu Eiropas valstīs

22.06.2017

Pēc Eiropas slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – ECDC) datiem kopš 2016. gada jūnija vairākās Eiropas Savienības / Eiropas Ekonomiskās Zonas valstīs turpinās A hepatīta saslimšanas gadījumu skaita pieaugums.

Lasīt vairāk...

Informācija par dzeltenā drudža vakcināciju

05.04.2017

PVO ir aktualizējusi valstu sarakstu, kurās noteikts risks dzeltenā drudža pārnešanai un pirms iebraukšanas konkrētā teritorijā jāveic vakcinācija pret dzelteno drudzi.

Lasīt vairāk...

21.07.2016

Pasaules Veselības organizācijas informācija par uzliesmojumiem

Lasīt vairāk...
Informācija ceļotājiem, kas dodas uz valstīm, kur konstatēta vietēja Zikas vīrusa izplatīšanās

Informācija ceļotājiem, kas dodas uz valstīm, kur konstatēta vietēja Zikas vīrusa izplatīšanās

09.06.2016

 

Informācija aktualizēta, atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) rekomendācijām.

Lasīt vairāk...
SPKC ieteikumi ceļotājiem uz Brazīliju

SPKC ieteikumi ceļotājiem uz Brazīliju

09.06.2016

 

Ieteikumi izstrādāti, pamatojoties uz ASV Slimību kontroles un profilakses centra (turpmāk - CDC) rekomendācijām [2] saistībā ar Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm, kā arī balstoties uz Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk - ECDC) un Pasaules Veselības organizācijas (turpmāk - PVO) rekomendācijām Zikas vīrusslimības profilaksei.

Lasīt vairāk...

Dzeltenā drudža uzliesmojums Angolā

08.04.2016

 

2016. gada 21. janvārī Angolas Veselības ministrija paziņoja par dzeltenā drudža uzliesmojumu, kura pirmais gadījums 2015. gada 5. decembrī tika identificēts Viana pašvaldībā Luandas provincē, galvenokārt Eritrejas pilsoņiem. Gadījumi vēlāk tika reģistrēti arī Angolas, Eritrejas, Kongo, Kaboverdes un to Indijas pilsoņu vidū, kas dzīvo Luandā.

Lasīt vairāk...

Tuvo Austrumu MERS-CoV

07.07.2015 Lasīt vairāk...

Cerebrospinālā meningīta uzliesmojums Nigērijā

16.03.2015

 

Nigērijā reģistrēts cerebrospinālā meningīta uzliesmojums, kas sākās Kebbi, un pēc tam izplatījās Sokoto apgabalā. Līdz š.g. 5.martam kopumā reģistrēti 652 gadījumi, t.sk. 50 letāli (8%). Apstiprināts izraisītājs - Neisseria meningitides C serogrupa. Ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) atbalstu tiek organizēta vakcinācija skartajos apgabalos. Slimnieku aprūpe un sociālā mobilizācija tiek organizēta visās skartajās teritorijās.

Lasīt vairāk...

Vēdertīfa uzliesmojums Ugandā

13.03.2015

 

Ugandā, Kampalā 2015.gada sākumā sākās vēdertīfa (Salmonella Typhi) uzliesmojums, un līdz marta sākumam kopumā reģistrēti jau 1940 aizdomīgi gadījumi. Uzliesmojums skāris visus galvaspilsētas Kampalas rajonus un apkārtni.

Lasīt vairāk...

Mēra uzliesmojums Madagaskarā

21.11.2014

 

4. novembrī Madagaskaras Veselības ministrija paziņoja Pasaules Veselības organizācijai (PVO) par mēra uzliesmojumu, kas reģistrēts valstī kopš šī gada 31.augusta. Šajā valstī mēra uzliesmojumi notiek bieži atkarībā no sezonālām īpatnībām.

Lasīt vairāk...

Čikunguņjas drudzis - izplatība un profilakse

05.11.2014


SPKC mājas lapas sadaļā "Infekcijas slimības" atradīsiet aktualizētu informāciju par Čikungunjas drudža izplatību, slimības pazīmēm, kā arī ieteicamajiem profilakses pasākumiem.

Lasīt vairāk...

Iesaka atlikt nebūtiskus ceļojumus uz Ebolas vīrusslimības skartajām Āfrikas valstīm

13.08.2014

 

Lai gan līdz šim Pasaules Veselības organizācija (PVO) nav noteikusi ceļojumu un tirdzniecības ierobežojumus uz Ebolas vīrusslimības skartajām Āfrikas valstīm (Gvineja, Libērija, Sjerraleone un Nigērija), SPKC speciālisti iesaka bez īpaša iemesla šīs valstis neapmeklēt.

 

Lasīt vairāk...

1-20 no 26 jaunumiem

©SPKC 2016. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC