Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

COVID-19 infekcijas uzliesmojums

13.01.2020, 12:22

Aktualizēts 30.03.2020 plkst 17:00

 

Lasīt vairāk...

Ieklausies ekspertu padomos!

11.03.2020, 16:58

Rīt, 12.martā, plkst. 10.00 aicinām skatīties tiešraidi par jautājumiem, kas saistīti ar nieru veselību. Katru gadu martā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras ietvaros īpaša uzmanība tiek veltīta nieru veselībai.

 

Pasaules nieru dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību nieru nozīmei cilvēka organismā, informēt par riska faktoriem, kas ietekmē nieru veselību, un to, kā sadzīvot ar nieru slimību, ja tāda jau ir.

Lasīt vairāk...

Publicēti ieteikumi personai ar akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm

08.03.2020, 14:18

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv publicējis speciālistu sagatavotos ieteikumus personām ar akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm, saistībā ar COVID-19 infekciju.

Lasīt vairāk...

Atbildīgie dienesti veic otrā diagnosticētā koronavīrusa pacienta kontaktpersonu apzināšanu

08.03.2020, 11:18

Atbildīgie dienesti kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) veic nepieciešamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežošanas un mazināšanas pasākumus, tostarp padziļinātu izpēti, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par inficēšanās apstākļiem un infekcijas izplatīšanās risku, to šodien preses konferencē apliecināja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Lasīt vairāk...

Apstiprināts otrais COVID-19 saslimšanas gadījums Latvijā

08.03.2020, 07:10

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi šodien, 8. martā, saņēma informāciju no Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas par apstiprinātu otro COVID-19 gadījumu Latvijā. Pacients atrodas mājās, tuvākā laikā tiks nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centrā.

Lasīt vairāk...

Paplašina COVID-19 skarto valstu sarakstu; analīzes mājās ņems arī laboratorija

06.03.2020, 20:02

Īpašus piesardzības pasākumus no 7.marta attiecinās uz visu Itāliju, ne tikai uz iepriekš noteiktajiem reģioniem. Ārpus Rīgas reģiona analīzes aizdomu gadījumos par COVID-19 pie cilvēka mājās ņems ari Centrālās laboratorijas speciālisti.Laboratoriskās analīzes uz COVID-19 veiks arī visiem pacientiem ar smagiem akūtas respiratorās infekcijas simptomiem, kuri atrodas intensīvajā terapijā.

 

Lasīt vairāk...

Atbildīgie dienesti veic diagnosticētā koronavīrusa pacienta kontaktpersonu apzināšanu

02.03.2020, 20:55

Atbildīgie dienesti kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) veic nepieciešamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežošanas un mazināšanas pasākumus, tostarp padziļinātu izpēti, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par infekcijas avotu un tās izplatību, to šodien preses konferencē apliecināja veselības ministre Ilze Viņķele.

Lasīt vairāk...

Speciālisti sagatavojuši rekomendācijas darba devējiem saistībā ar COVID - 19 infekciju

29.02.2020, 11:05

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv publicējis speciālistu sagatavotās rekomendācijas darba devējiem, saistībā ar COVID-19 infekciju.

Lasīt vairāk...

Atjaunota Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK-10)

07.02.2020, 08:52

Slimību profilakses un kontroles centrs ir veicis Starptautiskās statistiskās slimību un veselības problēmu klasifikācijas 10.redakcijas 2016.gada 5.izdevuma (SSK-10) atjaunošanu.

Lasīt vairāk...
Pasaules pretvēža dienā SPKC atgādina par profilaktisko pārbaužu nozīmi

Pasaules pretvēža dienā SPKC atgādina par profilaktisko pārbaužu nozīmi

04.02.2020, 15:09

Katru gadu 4. februārī tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem, to profilaksi un savlaicīgu slimību atklāšanu un ārstēšanu. Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad šai dienai izvēlēts sauklis „Es esmu un es darīšu” (angl. „I am and I will”), kas apzīmē katra personīgo spēju un apņemšanos ietekmēt nākotni.

Lasīt vairāk...

Slimību profilakses un kontroles centrs noslēdz izglītojošu pasākumu īstenošanu par traumatisma profilaksi – “Dzīvē supervaroņu nav! Drošība sākas ar Tevi!”

20.12.2019, 12:37

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu īstenošanu vispārējo izglītības iestāžu 4. – 5. klašu skolēniem par traumatisma profilakses jautājumiem. Pasākumu mērķis bija izglītot skolēnus par traumu profilaksi, iespējamām traumu, jo īpaši galvas traumu, sekām un nepieciešamību lietot atbilstošu aizsargekipējumu aktīvās atpūtas un sporta laikā.

Lasīt vairāk...

Slimību profilakses un kontroles centrs noslēdz izglītojošo pasākumu īstenošanu par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu

17.12.2019, 16:02

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis ikgadējo izglītojošo pasākumu īstenošanu pirmskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1. un 2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Pasākumu mērķis bija bērniem saistošā, viegli uztveramā veidā skaidrot personīgās higiēnas un roku mazgāšanas nozīmi ikdienā, kā arī palīdzēt nostiprināt un veidot jaunus, pozitīvus personīgās higiēnas paradumus.

Lasīt vairāk...

Eksperti: Latvijā šogad ir rekordliels vakcinēto grūtnieču un mazu bērnu skaits

17.12.2019, 08:55

Sākoties gripas sezonai, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīkoja ekspertu diskusiju, lai informētu grūtnieces un bērnu vecākus par ikgadējas pretgripas vakcīnas nozīmi, kā arī citiem profilaktiskiem pasākumiem. Diskusijā piedalījās SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa, neonatoloģe un Rīgas Dzemdību nama vakcinācijas kabineta vadītāja Dr. Ilona Gulbe, kā arī attālināti sarunai īpašus video bija sagatavojusi ārste, veselības blogere un jaunā māmiņa Dr. Elīna Ivanova. Diskusiju vadīja Dr. Katrīna Puriņa-Liberte.

Lasīt vairāk...

Norisinājās Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla ikgadējais noslēguma seminārs

16.12.2019, 15:30

11. decembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) rīkoja ikgadējo semināru Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem, kurā pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar aktualitātēm veselības veicināšanas jomā. Seminārā piedalījās 89 NVPT pārstāvji no 57 pašvaldībām.

 

Lasīt vairāk...

Latvijas uzņēmumos īstenoti semināri par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un izdegšanas sindromu

12.12.2019, 11:41

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis semināru ciklu darbspējas vecuma iedzīvotājiem par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un izdegšanas sindromu. Semināru mērķis bija izglītot un mudināt cilvēkus sekot līdzi savam veselības stāvoklim un uzlabot dzīves kvalitāti. Kopumā visos Latvijas reģionos tika īstenoti 25 semināri.

Lasīt vairāk...

Ekspertu diskusija "Neļauj gripai jūs noķert!"

11.12.2019, 14:56

12. decembrī pulksten 12:00 tiešsaistes ekspertu diskusijā uzzini, kā pasargāt sevi un bērnu no gripas!

Lasīt vairāk...

Slimību profilakses un kontroles centrs paziņo par gripas epidēmijas sākumu no 2019. gada 11. decembra

10.12.2019, 12:56

Gripas un citu elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka 2019. gada 49. nedēļā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām divās pilsētās (Jelgavā un Rīgā) pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze gripa, pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem: Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

 

Lasīt vairāk...

Testēšanas rezultāti apliecina, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

06.12.2019, 13:25

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien saņēma no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” informāciju, kas apliecina, ka Daugavpilī mirušai pacientei konstatētais trakumsērgas vīruss ģenētiski pieder vīrusiem, kas cirkulē Āzijā. Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.

Lasīt vairāk...

SPKC veic epidemioloģisko izmeklēšanu par trakumsērgas saslimšanas gadījumu Daugavpilī

05.12.2019, 10:40

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi organizē profilakses pasākumus saistībā ar saņemto informāciju par pacienti, kura Daugavpilī mirusi ar aizdomām par trakumsērgu. Sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu „BIOR”, SPKC organizēja pacientes materiālu laboratorisko izmeklēšanu, un sākotnējie testēšanas rezultāti liecina par trakumsērgu.

Lasīt vairāk...

Informācija par epidemioloģisko izmeklēšanu Liepājā (Ziemeļu ielā 19)

01.12.2019, 15:37

Slimību profilakses un kontroles centrs informē par akūtas zarnu infekcijas (turpmāk – AZI) uzliesmojuma epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem Liepājā. Kopā reģistrēti 116 ar uzliesmojumu saistīti saslimšanas gadījumi. Visiem saslimušajiem (116) noteikta diagnoze “norovīrusu gastroenterīts”, t.sk. 24 diagnoze apstiprināta laboratoriski, pārējiem – klīniski un epidemioloģiski.

Lasīt vairāk...

1-20 no 341 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC