2010. gada 25. maija Ministru kabineta noteikumi Nr.469 "Kārtība, kādā izstrādā, izvērtē, reģistrē un ievieš klīniskās vadlīnijas" (turpmāk - Noteikumi Nr.469) nosaka kārtību, kādā tiek izstrādātas, izvērtētas, reģistrētas un ieviestas klīniskās vadlīnijas.
Klīniskās vadlīnijas (turpmāk – vadlīnijas) Ārstniecības likuma un Noteikumu Nr.469 izpratnē ir, ievērojot uz pierādījumiem balstītas medicīnas principus, veidots sistematizēts konkrētu pacientu grupu ārstniecības procesa apraksts, kas ietver:
- slimību profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu, medicīnisko rehabilitāciju un pacientu aprūpi;
- ārstniecībā izmantojamās medicīniskās tehnoloģijas;
- nepieciešamās darbības, to veikšanas kārtību un pacientu ārstēšanas taktikas izvēlē būtiskus kritērijus labāka ārstēšanas rezultāta sasniegšanai.
KLĪNISKO VADLĪNIJU IZSTRĀDĀŠANA UN IESNIEGŠANA
Izstrādāt vadlīniju projektu un iesniegt to Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) izvērtēšanai un reģistrēšanai ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē (turpmāk – datu bāze) ir tiesīgas:
- ārstniecības personu profesionālās organizācijas;
- ārstniecības iestādes;
- augstskolas, kuras īsteno akadēmiskās un otrā līmeņa profesionālās studiju programmas medicīnā.
Vadlīniju projekta izstrādātājs ir pilnībā atbildīgs par vadlīniju projektā sniegto informāciju.
Atbilstoši Noteikumiem Nr.469, SPKC ir jāiesniedz šādi dokumenti:
vadlīniju projekta reģistrēšanai, kam pievienoti:
- oriģinālo vadlīniju kopija, ja vadlīniju projekts ir adaptēts vai tulkots.
Dokumenti noformējami atbilstoši spēkā esošajai dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtībai (Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumi Nr.916 "Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība".