Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Latvijas iedzīvotājus aicina apmeklēt izglītojošus bezmaksas seminārus par bērna drošību mājās

25.09.2017, 14:40

Latvijas pilsētās norisināsies bērna drošībai veltīti bezmaksas semināri “Bērnam droši”, kuros stāstīs, kā padarīt mājas vidi drošāku 1 līdz 5 gadus vecam bērnam un novērst potenciālos riskus bērna veselībai. Pasākumos aicināts piedalīties ikviens interesents.

Lasīt vairāk...

SPKC rīkoja semināru "Jaunās psihoaktīvās vielas Eiropā un Latvijā: sintētiskie opioīdi"

22.09.2017, 09:28

2017.gada 8.septembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīkoja semināru agrīnās brīdinājuma sistēmas par jaunajām psihoaktīvajām vielām tīkla partneriem “Jaunās psihoaktīvās vielas Eiropā un Latvijā: sintētiskie opioīdi”. Seminārā piedalījās vairāk kā 30 agrīnās brīdinājuma sistēmas tīkla partneru no veselības aizsardzības, ārstniecības, tiesībaizsardzības un ķīmijas jomām.

Lasīt vairāk...

SPKC nosaka pagaidu aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai U-48800

21.09.2017, 11:17

No rītdienas, 2017.gada 22.septembra, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra noteiktais pagaidu aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai 2-(2,4-dichlorophenyl)-N-(2-(dimethylamino)cyclohexyl)-N-methylacetamide (turpmāk – viela U-48800) un tās saturošiem izstrādājumiem. Lēmums attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu. 

 

Lasīt vairāk...

Speciālistus iepazīstina ar plānotajām izmaiņām

20.09.2017, 09:36

19.septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) notika informatīvais seminārs par izmaiņām Ministru kabineta noteikumos Nr.60  “Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām”, kas stāsies spēkā ar 2017. gada 1.oktobri.

 

SPKC speciālisti semināra dalībniekus iepazīstināja ar pacientu drošības aktualitātēm un iniciatīvām, kā arī sniedza ieteikumus MK noteikumu Nr.60 (turpmāk – MK noteikumi Nr.60) prasību izpildei. Plašāk tika iztirzāta ar pacientu drošību saistīto atgadījumu ziņošanas un mācīšanās sistēmas ieviešanas iespējas un ieteikumi. Semināru apmeklēja stacionāru galvenie ārsti, māsas un kvalitātes vadītāji.

 

Ar 2017.gada 1.oktobri stājas spēkā MK noteikumi Nr.60, kas ietver savlaicīgu kritisko izmeklējumu rezultātu paziņošanu, efektīvu komunikāciju medicīniskajā dokumentācijā, risku mazinošos pasākumus ķirurģijā un anestēzijā, drošu zāļu ordinēšanu un ievadīšanu kā arī vēl citas tēmas, kas saistītas ar pacientu drošību. Tāpēc semināra mērķis bija iedrošināt diskutēt par pacientu drošības nozares pilnveidošanu, dalīties ar labo praksi un iepazīstināt ar izmaiņām noteikumos, kā arī SPKC sagatavotajiem ieteikumiem ārstniecības iestādēm, kā īstenot prasības,stāsta SPKC projektu koordinatore Līva Stupele.

 

Klātesošiem labās prakses piemērus prezentēja pārstāvji no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas.

Lasīt vairāk...

Skaties vebināru par dzemdes kakla vēzi

12.09.2017, 16:12

Rīt, 13. septembrī, plkst. 10.00 skaties tiešraides vebināru, kas šoreiz tiks veltīts dzemdes kakla vēža tēmai un iespējām, ko sniedz valsts apmaksāts dzemdes kakla vēža skrīnings. Vebinārā viesosies Rīgas Stradiņa universitātes docente un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe Jana Žodžika, kā arī Nacionālā veselības dienesta pārstāve Inga Brokere.

Lasīt vairāk...

Galvenais traumu iemesls bērniem - nedroša vide mājās un nepietiekama bērnu uzraudzība

09.08.2017, 13:04

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 2016.gada statistikas dati liecina, ka bērni vecumā līdz pieciem gadiem 77% gadījumos traumas gūst tieši mājās – dzīvojamā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā. Lai informētu par bērnu biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās, kā arī sniegtu vecākiem un citiem bērnu pieskatītājiem praktiskus padomus kā vidi mājās padarīt bērnam iespējami drošāku, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju, šodien uzsāk sociālo kampaņu „Bērnam droši”. 

Lasīt vairāk...

Ar sociālo kampaņu „Bērnam droši” aicinās mazināt bērnu traumatisma iespējas ģimenēs

04.08.2017, 11:29

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāk sociālo kampaņu „Bērnam droši” ar mērķi informēt par bērnu (līdz piecu gadu vecumam) biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās, kā arī sniegt praktiskus padomus vecākiem un citiem bērnu pieskatītājiem par būtiskākajiem profilakses pasākumiem un to, kā vidi mājās padarīt bērnam iespējami drošāku.

Lasīt vairāk...

Speciālisti tiešraides seminārā informēs par vēža skrīningu

02.08.2017, 13:32

11.augustā plkst. 15:00 ikvienam būs iespēja noskatīties „Facebook” tiešraides pārraidi, kas veltīta krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīninga jautājumiem. Veselības speciālisti diskutēs par vēža skrīningu un  atbildēs uz skatītāju iesūtītajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Masalas turpina izplatīties Eiropā

13.07.2017, 10:08

Vairākās Eiropas valstīs epidemioloģiskā situācija ar masalām ir nelabvēlīga. Atbilstoši Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – ECDC) datiem (https://ecdc.europa.eu/sites/portal/files/documents/Communicable-disease-threats-report-08-jul-2017.pdf) 16 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās Zonas (turpmāk – ES/EEZ) valstis šogad ziņojušas par vairāk nekā 12 000 saslimšanas gadījumiem ar masalām: Apvienotā Karaliste (22 gadījumi), Austrija (79), Beļģija (297), Bulgārija (161), Čehija (130), Dānija (1), Francija (295), Itālija (3 346), Īslande (2), Portugāle (31), Rumānija (7 491,), Slovākija (1), Spānija (137), Vācija (766), Ungārija (54) un Zviedrija (19). Rumānijā 31 masalu slimniekiem saslimšana ar masalām beigusies ar nāvi.

Lasīt vairāk...

SPKC aicina festivālu apmeklētājus ievērot veselības un drošības pasākumus

12.07.2017, 13:54

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot veselības un drošības pasākumus, lai festivāla apmeklējums būtu izdevies.

Lasīt vairāk...

Informēs par jaunumiem vēža profilaktisko pārbaužu veikšanā

30.06.2017, 16:18

Š.g. 5. jūlijā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) un Nacionālo veselības dienestu (NVD), atklās kampaņas “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!” jaunāko posmu.

Lasīt vairāk...

SPKC aicina ievērot veselīgas līgošanas principus

22.06.2017, 14:29

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot veselīgas līgošanas principus, lai svētki būtu izdevušies.

Lasīt vairāk...

Tiekas HIV profilakses punktu koordinatori

14.06.2017, 16:54

14. jūnijā, Slimību profilakses un kontroles centrā (turpmāk – SPKC) norisinājās HIV profilakses punktu (turpmāk – HPP) ikgadējā sanāksme, kurā tika aicināti piedalīties HPP koordinatori un darbinieki no 16 Latvijas pašvaldībām (Rīgas, Bauskas, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Jūrmalas, Kuldīgas, Ķekavas, Liepājas, Ogres, Olaines, Saldus, Talsiem, Tukuma, Balviem un Ventspils), kurās HPP ir izvietoti.

Lasīt vairāk...

PVO eksperts atzinīgi novērtē jau izdarīto veselības veicināšanas jomā Latvijā

31.05.2017, 14:21

Ir zināms, ka fiziskā aktivitāte ir būtisks veselību ietekmējošs faktors jebkurā vecumā, kas ir nepieciešams gan fiziskās, gan psihiskās veselības saglabāšanai un veicināšanai un kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai. Mazkustīgs dzīvesveids ir kļuvis par aktuālu sabiedrības veselības problēmu un ir identificēts kā ceturtais galvenais mirstības cēlonis pasaulē. Lai situāciju uzlabotu, Veselības ministrija vēlas identificēt barjeras iedzīvotāju fiziskās aktivitātes līmeņa paaugstināšanai un rast iespējamos risinājumus, izveidojot t.s. ceļa karti jeb turpmākās rīcības plānu. Tādēļ Veselības ministrija, sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), organizēja informatīvu tikšanos starp fizisko aktivitāšu veicināšanas jomā iesaistītajām Latvijas iestādēm un organizācijām, un Pasaules Veselības organizācijas Neinfekciju slimību profilakses un kontroles Eiropas biroja vadītāju dr. Žoao Bredu (dr. Joao Breda).

Lasīt vairāk...

Pasaules diena bez tabakas

31.05.2017, 12:25

 

Kā katru gadu, arī  šogad  31. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules diena bez tabakas, kuras mērķis  ir vērst sabiedrības uzmanību  smēķēšanas izraisītajam kaitējumam veselībai un samazināt  tabakas izstrādājumu patēriņu.

 

Pasaules veselības organizācija par šī gada Pasaules dienas bez tabakas tēmu ir noteikusi “Tabaka – drauds attīstībai”, liekot uzsvaru uz tabakas industrijas radītajiem draudiem valsts ilgspējīgai attīstībai, tai skaitā iedzīvotāju veselībai un ekonomiskajai attīstībai.

Lasīt vairāk...
Ērču aktivitāte Latvijā

Ērču aktivitāte Latvijā

30.05.2017, 15:02

https://www.youtube.com/watch?v=1FdjBRmoFJ0

Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina, ka staigājot pa vietām, kur uzturas ērces, jāatceras par aizsardzības līdzekļiem – jānodrošina apģērbs, lai ērces zem tā nevarētu tikt, kā arī, atgriežoties telpās, jāpārliecinās vai nav piesūkusies ērce.

 

Lasīt vairāk...
SPKC tiekas ar 14 pašvaldībām un uzsāk Eiropas Sociālā fonda projekta* īstenošanu

SPKC tiekas ar 14 pašvaldībām un uzsāk Eiropas Sociālā fonda projekta* īstenošanu

24.05.2017, 09:59

Šodien, 23.maijā, Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk - SPKC) aicināja Babītes, Durbes, Ērgļu, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Līgatnes, Lubānas, Mērsraga, Pārgaujas, Priekuļu, Tērvetes, Vaiņodes un Viļānu pašvaldību pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar plānotajām aktivitātēm, uzsākot Eiropas Sociālā fonda projektu* veselības veicināšanas un slimību profilakses jomā**. SPKC speciālisti dalībniekus iepazīstināja ar vairākiem veselības veicināšanas pasākumiem, kas tiks realizēti projekta ietvaros nākošajos trijos gados minētajās pašvaldībās.

Lasīt vairāk...

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu pārstāvju tikšanās par nāves cēloņu kodēšanas programmu

18.05.2017, 10:02

 

 

2017.gada 15.un 16.maijā Slimību profilakses un kontroles centrs organizēja 2017.gada Reģionālo nāves cēloņu statistikai veltītu sanāksmi (2017 Regional Mortality Meeting), kurā piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu pārstāvji.

Lasīt vairāk...

SPKC darbinieki arī piedalās Lattelecom Rīgas maratonā 2017

17.05.2017, 13:57

 

Lattelecom Rīgas maratona dažādās distancēs piedalījās arī mūsu kolēģes Sanda Terela, Santa Pildava un Diāna Vanaga (21 km), Evija Kvante un Jolanta Skrule (6 km)!

Priecājamies par mūsu kolēģiem!

Lasīt vairāk...
SPKC darbiniekiem pasniedz Atzinības rakstus

SPKC darbiniekiem pasniedz Atzinības rakstus

03.05.2017, 11:25

Vakar, 2.maijā, veselības ministre Anda Čakša pasniedza Veselības ministrijas Atzinības rakstus sešiem Slimību profilakses un kontroles centra veselības nozares darbiniekiem.

Lasīt vairāk...

240-260 no 347 jaunumiem

...
...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC