Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Zikas vīrusslimība

Zikas vīrusslimība

29.02.2016, 00:00

 

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) informē, ka atsevišķi saslimšanas gadījumi ar Zikas vīrusslimību tika reģistrēti arī Eiropas valstīs cilvēkiem, kuri apmeklējuši infekcijas skartās valstis. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās uzraudzības datiem Latvijā Zikas vīrusslimības gadījumi līdz šim nav reģistrēti.

Lasīt vairāk...

Izdod aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai

29.02.2016, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka no 29.februāra stājas spēkā aizliegums jaunai un bīstamai psihoaktīvai vielai "5F-PCN" un to saturošiem izstrādājumiem. Vielas "5F-PCN" un to saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā. Minētā viela ir sintētiskais kanabinoīds.

Lasīt vairāk...

Apstiprināti noteikumi Nr. 104 „Noteikumi par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām ārstniecības iestādē”

25.02.2016, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka 2016.gada 16.februārī Ministru kabinetā ir apstiprināti noteikumi Nr. 104 „Noteikumi par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām ārstniecības iestādē”, turpmāk – Noteikumi. Ar Noteikumu stāšanos spēkā, savu spēku ir zaudējuši Ministru kabineta 2006. gada 11. jūlija noteikumi Nr. 574 „Noteikumi par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām ārstniecības iestādē”.

Lasīt vairāk...

Informācija par Zikas vīrusslimību

20.02.2016, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs vēlas pievērst Jūsu uzmanību tam, ka 2016. g. 1. februārī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektore, pamatojoties uz Starptautisko Veselības aizsardzības noteikumu (SVAN) ietvaros organizētās pirmās ārkārtas komitejas sanāksmes secinājumiem par mikrocefālijas un citu neiroloģisko traucējumu gadījumiem Zikas vīrusslimības epidēmijas skartajos Latīņamerikas un Karību apgabalos, deklarēja starptautiskā mēroga ārkārtas sabiedrības veselības situāciju.

Lasīt vairāk...

Ēnu dienā skolēni uzzina, kā Slimību profilakses un kontroles centrs organizē veselības veicināšanas kampaņas

12.02.2016, 00:00

 

Šodien Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) viesojās divas ēnas – Sintija un Karolīna. Abas meitenes mācās Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 6.klasē un vēlējās uzzināt, ar ko nodarbojas SPKC darbinieki, kā strādā komunikācijas speciālisti un kā tiek organizētas veselības veicināšanas kampaņas un pasākumi.

Lasīt vairāk...
Sagatavota animācijas filma bērniem par roku higiēnas ievērošanu

Sagatavota animācijas filma bērniem par roku higiēnas ievērošanu

28.01.2016, 00:00

 

Lai pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem skaidrotu jautājumus, kas saistīti ar roku higiēnu un tās nozīmi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izstrādājis animācijas filmu “Par Janča punci un tīrām rokām”.

Lasīt vairāk...

Saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas līmeni

26.01.2016, 00:00

 

Gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa* dati liecina, ka pagājušajā nedēļā Rīgā saslimstība ar gripu ir sasniegusi 136,9 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Līdz ar to, šī gada 26. janvārī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izziņo gripas epidēmijas** sākumu.

Lasīt vairāk...

SPKC ir atjaunojis „Starptautiskās statistiskās slimību un veselības problēmu klasifikācijas 10.redakciju”

26.01.2016, 00:00

 

Starptautiskās statistiskās slimību un veselības problēmu klasifikācijas 10. redakcija (SSK-10) ir vispārpieņemts standartinstruments diagnožu kodēšanai statistiskās uzskaites nodrošināšanai. SSK-10 tiek izmantota, lai klasificētu slimības un veselības problēmas, kas tiek uzskaitītas dažāda veida medicīniskajos dokumentos, t.sk. nāves cēloņu apliecībās.

Lasīt vairāk...
SPKC uzsāk dalību projektā par HIV un pavadošo infekciju profilaksi

SPKC uzsāk dalību projektā par HIV un pavadošo infekciju profilaksi

22.01.2016, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk dalību Eiropas Savienības rīkotā projektā, kurš uzsākts 2015. gada nogalē un ilgs trīs gadus “Vienotās rīcības projekts par HIV un pavadošo infekciju profilaksi un kaitējuma mazināšanu”.

Lasīt vairāk...

Par gripas profilakses pasākumiem

20.01.2016, 00:00

 

Tuvojoties sezonālajai gripas epidēmiskajai izplatībai Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) aicina pievērst pastiprinātu uzmanību gripas profilakses un izplatīšanas ierobežošanas pasākumu īstenošanai.

Lasīt vairāk...

SPKC ir izstrādājis vadlīnijas statistikas datu par nāves cēloņiem reģistrēšanas uzlabošanai

05.01.2016, 00:00

 

Lai veicinātu kvalitatīvu un korektu statistikas datu iesniegšanu par mirušo nāves cēloņiem, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir sagatavojis un izdevis „Medicīniskās nāves cēloņa apliecības aizpildīšanas vadlīnijas”*. Vadlīnijas ir nepieciešamas, lai apkopotie dati būtu salīdzināmi ar citām valstīm, kas ļautu korekti spriest par iedzīvotāju galvenajiem nāves cēloņiem un iedzīvotāju veselības stāvokli Latvijā.

Lasīt vairāk...

340-351 no 351 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC