Slimību profilakses un kontroles centrs

SPKC atsāk izglītojošo semināru īstenošanu par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu

26.09.2018, 15:03

Ar šī gada 28. septembri Slimību profilakses un kontroles centrs atsāk izglītojošo semināru īstenošanu vispārējo izglītības iestāžu 10. – 12. klašu izglītojamajām par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu, ar mērķi aicināt attiecīgā vecuma grupas meitenes būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā.

 

Kopumā līdz gada beigām tiks īstenoti 32 semināri, izglītojot vismaz 450 mērķauditorijas pārstāvju. Prioritāri semināri tiks īstenoti izglītības iestādēs, kurām piešķirts statuss „Veselību veicinoša skola”. Viena semināra ilgums ir 40 minūtes.

 

Semināra ietvaros jaunietēm būs iespēja neformālā gaisotnē uzzināt vairāk par sievietes ķermeņa attīstību, krūšu veselību un izmaiņām krūtīs, kas var liecināt par nepieciešamību doties pie ārsta, kā arī iesaistīties sarunās par sabiedrībā valdošajiem priekšstatiem par krūts vēzi. Skolniecēm būs iespēja apgūt praktiskas iemaņas krūšu pašpārbaudes veikšanā un iegūt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.

 

Katra pasākuma dalībniece saņems informatīvo materiālu “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls” ar iekļautu informāciju par krūšu pašpārbaudes soļiem un izmaiņām krūtīs, kurām jāpievērš uzmanība, kā arī darba burtnīcu zināšanu pārbaudei “Krūšu veselība un pašpārbaude”.

 

Papildus informāciju par semināriem un iespējām tiem pieteikties var iegūt, sazinoties ar projekta vadītāju Amandu Brizgu (e-pasts: amanda.brizga@prakse.lv).

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC