Slimību profilakses un kontroles centrs

Aicinām iepazīties ar Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma 2018. gada aptaujas rezultātiem

Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par iedzīvotāju  ar veselību saistītām uzvedības izpausmēm, atklāt sabiedrības veselības problēmas, parādīt to ģeogrāfisko un sociāli-demogrāfisko izplatību, kā arī iegūt plašāku priekšstatu par veselības veicināšanas un izglītības uzdevumiem nākotnē.

 

Šis apkopojums ietver Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma 2018.gada aptaujas rezultātus un to salīdzinājumu ar 2010., 2012., 2014. un 2016.gada aptaujas rezultātiem.

 

Apkopojumā ir informācija par Latvijas pieaugušo iedzīvotāju (15-74 gadu vecumā) veselību ietekmējošo paradumu izplatību – smēķēšanu, alkohola lietošanu, uzturu, fizisko aktivitāti, mutes higiēnu, vakcinēšanos, satiksmes drošību, kā arī iedzīvotāju vēlmi mainīt uzvedību, iesaistīties veselības veicināšanas pasākumos. Apkopojums ietver arī datus par Latvijas pieaugušo iedzīvotāju veselības pašnovērtējumu un veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu: ārsta un zobārsta apmeklēšanu, vakcinēšanos, asinsspiediena, cukura un holesterīna līmeņa asinīs noteikšanu, kā arī ir datus par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un apmierinātību ar tiem.

 

Pētījums pieejams šeit

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC