Slimību profilakses un kontroles centrs

Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu par personīgo higiēnu

04.07.2019, 16:10

Slimību profilakses un kontroles centrs ir uzsācis ikgadējo izglītojošo pasākumu ciklu īstenošanu pirmskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1. un 2. klašu izglītojamajiem par personīgās higiēnas nozīmi un pamatprincipiem. Pasākumu mērķis ir bērniem saistošā, viegli uztveramā veidā skaidrot personīgās higiēnas un roku mazgāšanas nozīmi ikdienā, kā arī palīdzēt nostiprināt un veidot jaunus, pozitīvus personīgās higiēnas paradumus.

 

Līdz šī gada decembrim kopā tiks īstenoti 354 izglītojošie pasākumi bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Pasākumi ir turpinājums jau iepriekš realizētiem pasākumiem par personīgo higiēnu, kurus atzinīgi novērtējuši gan bērni, gan pedagogi.

 

Pasākumu ietvaros, izmantojot eksperimentus, spēles un  animācijas filmu ”Par Janča punci un tīrām rokām”, bērniem tiks skaidroti dažādi personīgās higiēnas aspekti, īpaši uzsverot roku mazgāšanas nozīmi. Lai veicinātu iegūto zināšanu un prasmju nostiprināšanu, izglītojošo pasākumu dalībnieki saņems uzlīmes ar pareizas roku mazgāšanas algoritmu, dvielīšus, krāsojamās grāmatas un diplomus ar uzlīmju komplektu. Katra izglītības iestāde saņems arī galda spēli par personīgās higiēnas pamatprincipiem un plakātus ar roku mazgāšanas algoritmu, savukārt pedagogi – ieteikumus, kā animācijas filmu ”Par Janča punci un tīrām rokām” izmantot mācību procesā un padomus dažādiem eksperimentiem saistībā ar mikrobiem un to izplatīšanās principiem.

 

Izglītojošie pasākumi primāri tiks organizēti Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla izglītības iestādēs. Papildus informāciju par izglītojošiem pasākumiem un iespējām tiem pieteikties var iegūt sazinoties ar SIA „Izglītības pasākumi” projektu vadītāju Andri Čeksteru, tālr. 20006250, e-pasts andrim@apollo.lv.

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC