Slimību profilakses un kontroles centrs

Slimību profilakses un kontroles centrs noslēdz izglītojošo pasākumu īstenošanu par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu

17.12.2019, 16:02

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis ikgadējo izglītojošo pasākumu īstenošanu pirmskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1. un 2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Pasākumu mērķis bija bērniem saistošā, viegli uztveramā veidā skaidrot personīgās higiēnas un roku mazgāšanas nozīmi ikdienā, kā arī palīdzēt nostiprināt un veidot jaunus, pozitīvus personīgās higiēnas paradumus.

 

Izglītojošo pasākumu ietvaros no š.g. jūnija līdz decembrim tika īstenoti 354 pasākumi bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Pasākumos kopumā piedalījās 6 412 dalībnieki.

 

Pasākumu ietvaros, izmantojot eksperimentus, spēles un  animācijas filmu ”Par Janča punci un tīrām rokām”, bērniem tika skaidroti dažādi personīgās higiēnas aspekti, īpaši uzsverot roku mazgāšanas nozīmi. Lai veicinātu iegūto zināšanu un prasmju nostiprināšanu, izglītojošo pasākumu dalībnieki saņēma uzlīmes ar pareizas roku mazgāšanas algoritmu, dvielīšus, krāsojamās grāmatas un diplomus ar uzlīmju komplektu. Katra izglītības iestāde saņēma arī galda spēli par personīgās higiēnas pamatprincipiem un plakātus ar roku mazgāšanas algoritmu, savukārt pedagogi – ieteikumus, kā animācijas filmu ”Par Janča punci un tīrām rokām” izmantot mācību procesā un padomus dažādiem eksperimentiem saistībā ar mikrobiem un to izplatīšanās principiem. Atskats uz izglītojošajiem pasākumiem šeit.

 

Lai novērtētu pasākuma norisi un tā ietekmi ilgākā laika posmā, pēc pasākuma pedagogi tika aicināti aizpildīt semināra novērtējuma anketu un 2 – 3 nedēļas pēc pasākuma atbildēt uz telefona intervijas jautājumiem. Iegūtie rezultāti liecināja, ka nodarbības ir veicinājušas pozitīvu paradumu veidošanos – bērni biežāk mazgāja rokas un mazgāja tās ar ziepēm un siltu ūdeni, izmantojot pareizu roku mazgāšanas tehniku. Tāpat pedagogi norādīja, ka bērni sākuši viens otru mudināt biežāk un pareizi mazgāt rokas.

 

Izglītojošie pasākumi tiek organizēti jau ceturto gadu. Kopš 2016.gada īstenoti 1 197 izglītojoši pasākumi, kuros kopumā ir piedalījušies vairāk nekā 26 500 bērnu. Pasākumi prioritāri tiek īstenoti Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla izglītības iestādēs.

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC