Slimību profilakses un kontroles centrs

Izglītojošas rotaļu nodarbības bērniem par veselīga uztura pamatprincipiem

30.09.2019, 10:35

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA „Prakse.lv” noslēdzis izglītojošu rotaļu nodarbību īstenošanu pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējo izglītības iestāžu sākumskolas klašu (5–8gadus veci bērni) audzēkņiem par veselīga uztura pamatprincipiem 10 pašvaldībās. Kopumā Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas, Sējas un Zilupes novadosīstenotas16 izglītojošās rotaļu nodarbības par veselīga uztura pamatprincipiem, izglītojot 509 izglītojamos.

 

Katras nodarbības laikā ar dažādu izglītojošu rotaļu palīdzību, izmantojot cilvēka maņas (tausti, garšu, ožu, redzi un dzirdi), veidota bērnu izpratne par veselīga uztura pamatprincipiem. Nodarbību laikā bērniem bija iespēja izzināt galvenās pārtikas produktu grupas un to nozīmi uzturā, nostiprināt zināšanas par brokastošanas nozīmi. Nodarbības noslēgumā katram no bērniem bija iespēja sagatavot savu veselīgo brokastu maizīti, kurā pārstāvētas visas sabalansēta uztura grupas.

 

Lai nostiprinātu bērnu nodarbībā gūtās zināšanas, pasākuma noslēgumā katra izglītības iestāde saņēma galda spēli par veselīga uztura pamatprincipiem.

 

Pēc nodarbību norises saņemtas pozitīvas atsauksmes no pedagogiem. Pedagogi atzinīgi novērtē to, ka par šīm tēmām runā speciālists no malas, kā arī uzsver nepieciešamību šādus pasākumus organizēt regulāri. Lielākā daļa pedagogu (95,6%) atzinuši, ka skolēni nodarbības laikā guvuši jaunas zināšanas par veselīgu un sabalansētu ikdienas uzturu un ka gūtās zināšanas ļaus ikdienā ēst veselīgāk.

 

Nodarbības finansētas ar Eiropas Sociālā fonda projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/106) atbalstu.

 

Vairāk informācijas www.spkc.gov.lvsadaļas “Projekti” apakšsadaļas “ESF 9.2.4.2.pasākuma projekts” daļās “Aktualitātes”, “Pasākumu kalendārs”, “Informatīvie materiāli” un “Īstenošanas shēmas”.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC