Slimību profilakses un kontroles centrs

Ieklausies ekspertu padomos!

13.03.2019, 09:14

Rīt, 14.martā, plkst. 10.00 aicinām skatīties tiešraidi par jautājumiem, kas saistīti ar nieru veselību. Katru gadu martā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kurā īpaša uzmanība tiek veltīta nieru veselībai.

Pasaules nieru dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību nieru nozīmei cilvēka organismā, informēt par riska faktoriem, kas ietekmē nieru veselību, un to, kā sadzīvot ar nieru slimību, ja tāda jau ir.

 

Nieres ir  svarīgs orgāns, kas nodrošina ne tikai mūsu veselību, bet arī labsajūtu. Lielākoties cilvēki nezina, ka paaugstināts asinsspiediens un cukura diabēts ir galvenie hronisku nieru slimību riska faktori. Laicīgi pamanot nieru slimību simptomus, tās ir ārstējamas. Tāpēc ir svarīgi informēt sabiedrību par veselīga dzīvesveida un ūdens nozīmi nieru veselības saglabāšanā.

 

Tiešraides laikā interesenti varēs uzzināt kā rūpēties par nieru veselību un no kā vajadzētu izvairīties, lai novērstu nieru saslimšanas.

 

Tiešraidē piedalīsies:

  • Ināra Bušmane, Latvijas nieru un multiorgānu aizstājējterapijas asociācijas (LNMAA) pārstāve;
  • Dace Trumpika, interniste;
  • Reinis Siliņš,  ģimenes ārsts;
  • Georgijs Moisejevs, nefrologs;
  • Sanda Terela, SPKC Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja.

 

Aicinām uzdot jautājumus ekspertiem par nieru veselību un nieru slimību profilaksi, iesūtot tos līdz šodienas pēcpusdienai e-pastā prese@spkc.gov.lv.  

 

Diskusiju būs iespējams vērot interneta vietnēs www.spkc.gov.lv, Slimību profilakses un kontroles centra Facebook kontā.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC