Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

SPKC tiekas ar 14 pašvaldībām un uzsāk Eiropas Sociālā fonda projekta* īstenošanu

SPKC tiekas ar 14 pašvaldībām un uzsāk Eiropas Sociālā fonda projekta* īstenošanu

24.05.2017, 09:59

Šodien, 23.maijā, Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk - SPKC) aicināja Babītes, Durbes, Ērgļu, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Līgatnes, Lubānas, Mērsraga, Pārgaujas, Priekuļu, Tērvetes, Vaiņodes un Viļānu pašvaldību pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar plānotajām aktivitātēm, uzsākot Eiropas Sociālā fonda projektu* veselības veicināšanas un slimību profilakses jomā**. SPKC speciālisti dalībniekus iepazīstināja ar vairākiem veselības veicināšanas pasākumiem, kas tiks realizēti projekta ietvaros nākošajos trijos gados minētajās pašvaldībās.

Lasīt vairāk...

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu pārstāvju tikšanās par nāves cēloņu kodēšanas programmu

18.05.2017, 10:02

 

 

2017.gada 15.un 16.maijā Slimību profilakses un kontroles centrs organizēja 2017.gada Reģionālo nāves cēloņu statistikai veltītu sanāksmi (2017 Regional Mortality Meeting), kurā piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu pārstāvji.

Lasīt vairāk...

SPKC darbinieki arī piedalās Lattelecom Rīgas maratonā 2017

17.05.2017, 13:57

 

Lattelecom Rīgas maratona dažādās distancēs piedalījās arī mūsu kolēģes Sanda Terela, Santa Pildava un Diāna Vanaga (21 km), Evija Kvante un Jolanta Skrule (6 km)!

Priecājamies par mūsu kolēģiem!

Lasīt vairāk...
SPKC darbiniekiem pasniedz Atzinības rakstus

SPKC darbiniekiem pasniedz Atzinības rakstus

03.05.2017, 11:25

Vakar, 2.maijā, veselības ministre Anda Čakša pasniedza Veselības ministrijas Atzinības rakstus sešiem Slimību profilakses un kontroles centra veselības nozares darbiniekiem.

Lasīt vairāk...

Ekspertu tiešraide “Depresija – parunāsim!”

07.04.2017, 12:43

Lai informētu par depresiju un tās negatīvo ietekmi, kliedētu mītus un informētu par palīdzības iespējām depresijas gadījumā, 2017. gada 10. aprīlī plkst. 10.00-11.00 Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecība Latvijā, sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un jomas ekspertiem organizē tiešsaistes diskusiju “Depresija – parunāsim!”.

 

Lasīt vairāk...

SPKC epidemiologi iepazīstina ar legionelozes saslimstību Latvijā

05.04.2017, 16:57

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti seminārā  “Par legionellām ūdensapgādes sistēmās” dalībniekus iepazīstināja ar Legionelozes saslimstību Latvijā, epidemioloģisko situāciju un profilaktiskajiem pasākumiem.

 

Lasīt vairāk...
Jau 10 gadus Latvijā darbojas mobilie zobārstniecības autobusi

Jau 10 gadus Latvijā darbojas mobilie zobārstniecības autobusi

03.04.2017, 16:04

 

2017.gada 1.aprīlī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) mobilos zobārstniecības autobusus (MZA) pārņēma  no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, lai turpinātu valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojuma sniegšanu bērniem līdz 18.g. v. attālos Latvijas reģionos.

 

Lasīt vairāk...

Informācija par dzeltenā drudža vakcināciju

03.04.2017, 15:49

 

PVO ir aktualizējusi valstu sarakstu, kurās noteikts risks dzeltenā drudža pārnešanai un pirms iebraukšanas konkrētā teritorijā jāveic vakcinācija pret dzelteno drudzi.

Informāciju ar valstu sarakstu atrodama interneta vietnē: http://www.who.int/ith/2017-ith-annex1.pdf?ua=1&ua=1

 

Lasīt vairāk...

Seminārs par legionellām ūdensapgādes sistēmās

31.03.2017, 10:32

 

Lai veicinātu izpratni par legionelozes ierosinātāju izplatību ūdensapgādes sistēmās un profilakses pasākumiem, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un Rīgas Tehnisko universitāti organizē bezmaksas semināru.

 

Lasīt vairāk...

Kopš 2014. gada augusta Latvijā nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar masalām

29.03.2017, 13:26

 

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona direktore Žužanna Jakaba otrdien brīdināja par masalu uzliesmojumiem vairākās Eiropas valstīs (Francijā, Vācijā, Itālijā, Rumānijā, Polijā, Šveicē, Ukrainā), kur janvārī reģistrēti vairāk kā 500 saslimšanas gadījumi.

 

Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – SPKC) epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka kopš 2014. gada augusta Latvijā nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar masalām. Līdz ar to Latvijā ir panākts ievērojams progress, tiecoties uz Pasaules Veselības organizācijas izvirzīto mērķi izskaust šo slimību visās Eiropas reģiona valstīs. 

 

Lasīt vairāk...

Aizsargkupols jeb kolektīvā imunitāte

24.03.2017, 17:19

 

Jebkura infekcijas slimība izplatās pa ķēdi: viens inficē otru, otrais – trešo un tā tālāk, kamēr ceļā stājas šķērslis. Ja, piemēram, ceturtā persona  ir vakcinēta pret konkrēto slimību, tā nesaslimst pati un “nepadod” infekciju arī tālāk, bet gan ķēdi noslēdz. Un tas, iespējams, no saslimšanas izglābj līdzcilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ paši nedrīkst vakcinēties. Šajā saistībā mēdz runāt par kolektīvo imunitāti. Ko tas nozīmē un kāpēc tam būtu jāpievērš uzmanība?

 

Konsultē profesore Ludmila Vīksna, Rīgas Stradiņa universitātes infektoloģijas un dermatoloģijas katedras vadītāja.

Lasīt vairāk...

Plānots uzlabot pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitāti

24.03.2017, 15:15

 

SPKC, 22. martā, veselības ministres padomniece kvalitātes sistēmas un pacientu drošības jautājumos Natālija Bolbate, aicināja lielāko slimnīcu un veselības aprūpes centru speciālistus uz semināru – diskusiju par plānotajām aktivitātēm pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanas jautājumos. Semināra dalībnieki tika uzaicināti no ārstniecības iestādēm, kurām ir lielākā pieredze kvalitātes vadībā (iestādes sertificētas pēc ISO 9001 standarta) un Klīniskās universitātes slimnīcas Kopumā semināru apmeklēja pārstāvji no 18 iestādēm (valsts, pašvaldību un privātā sektora).

Lasīt vairāk...

Par legionelozes izplatību

10.03.2017, 20:49

 

Atsaucoties uz masu mediju un iedzīvotāju pastiprinātu interesi par legionelozi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka Latvijā nav novērots saslimšanas gadījumu pieaugums vai palielināta legionelozes izplatība. SPKC epidemiologi atgādina, ka legioneloze ir obligāti reģistrējama infekcijas slimība un tās izplatība tiek kontrolēta. Pēdējo piecu gadu laikā Latvijā vidēji tika reģistrēti 33 legionelozes gadījumi gadā. Savukārt 2016. gadā reģistrēti 24 saslimšanas gadījumi. Saslimstības rādītāji Latvijā atbilst vidējiem rādītājiem citās Eiropas Savienības valstīs. Katrs saslimšanas gadījums tiek pakļauts epidemioloģiskajai izmeklēšanai, kas ietver  inficēšanās  apstākļu noskaidrošanu, t.sk. arī ūdens paraugu laboratorisko izmeklēšanu iespējamās inficēšanās vietās. Konstatējot legionellu klātbūtni ūdens paraugā, SPKC sniedz norādījumus objekta apsaimniekotājam. Slimībai ir noteikti konkrēti profilakses pasākumi, kurus ievērojot ir iespējams izvairīties no saslimšanas.

Lasīt vairāk...
12 mīti par difteriju

12 mīti par difteriju

01.03.2017, 13:09

 

Šis gads veselības jomā aizsācies ne vien ar kārtējo gripas epidēmiju, bet arī infektologu, epidemiologu un citu sabiedrības veselības speciālistu bažām par epidemioloģisko situāciju saistībā ar difteriju Latvijā un uzliesmojuma risku. Bažas ir pamatotas: difterijas gadījumi mūsu valstī joprojām tiek reģistrēti, bet vakcinācija, kura pasargā no šīs bīstamās slimības, diemžēl daudziem iedzīvotājiem nav primāri darāmo lietu sarakstā – gandrīz katra trešā persona, kura pārsniegusi 25 gadu vecumu, nav atkārtoti vakcinējusies pret difteriju un, līdz ar to, samazinoties specifisko antivielu daudzumam šo cilvēku organismā, samazinās arī spēja pretoties difterijai. Kāpēc mēs neizmantojam iespēju saņemt valsts apmaksātu vakcināciju? Vai mēs apzināmies slimības nopietnību? Cik daudz mēs vispār zinām par difteriju? Cik daudz no tā, ko zinām, ir patiesība un cik ir mīti? Uzzini un ieskaties savā potēšanas pasē, vai nav pienācis laiks balstvakcinācijai!

Lasīt vairāk...

SPKC informē Saeimas deputātus par difterijas ierobežošanas pasākumiem

08.02.2017, 14:33

 

Otrdien, 7. februārī, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti piedalījās Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē un informēja deputātus par difterijas izplatību Latvijā un difterijas izplatīšanās ierobežošanas pasākumiem.

Lasīt vairāk...

Informācija par garo klepu

02.02.2017, 12:12

 

Ņemot vērā masu mediju interesi saistībā ar Anglijas Sabiedrības veselības aģentūras sniegto informāciju par garā klepus saslimstības pieaugumu, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti sagatavojuši garā klepus aprakstu par slimības izplatību Latvijā, slimības simptomiem un profilaksi,

Lasīt vairāk...

Par gripas monitoringu

01.02.2017, 12:58

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir saņēmis informāciju, ka nepieciešams sīkāks skaidrojums par SPKC rīkotā gripas monitoringa nozīmi un organizēšanas kārtību. Līdz ar to SPKC ir sagatavojis informāciju par gripas un akūtu augšējo elpceļu monitoringu, kas tiek organizēts katru gadu, lai noteiktu gripas izplatību Latvijā.

Lasīt vairāk...

Notikusi SPKC reģionālo struktūrvienību darba sanāksme

19.01.2017, 14:53

 

Šodien Rīgā ieradās Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) reģionālo nodaļu epidemiologi, lai izvērtētu iepriekšējā gadā paveikto un pārrunātu 2017. gadā plānoto.

Lasīt vairāk...
E-veselība

E-veselība

17.01.2017, 10:56

 

E-veselība ir elektroniska valsts veselības aprūpes informācijas sistēma drošai, ērtai un ātrai medicīniskās informācijas uzkrāšanai un apmaiņai starp pacientu un viņa ārstniecībā iesaistītajām personām. E-veselības portāla adrese ir www.eveseliba.gov.lv.

Lasīt vairāk...

Lūdzam līdz 20. janvārim iesniegt statistikas pārskatus par 2016. gadu

09.01.2017, 15:17

 

Atgādinām, ka visām iestādēm*, kas veic veselības aprūpes pakalpojumus, līdz 2017. gada 20. janvārim, jāiesniedz Valsts statistikas pārskati par 2016. gadā sniegtajiem pakalpojumiem (gan valsts apmaksātiem, gan valsts neapmaksātiem). Pārskati jāiesniedz Slimību profilakses un kontroles centrā, (Duntes ielā 22, Rīgā, LV-1005). Informējām, ka stacionārās ārstniecības iestādes Valsts statistikas pārskatus var iesniegt līdz februāra beigām. Plašāka informācija: https://www.spkc.gov.lv/lv/profesionali/dokumentacija/statistikas-parskatu-iesniegsa

Lasīt vairāk...

260-280 no 351 jaunumiem

...
...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC