Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Izstrādātas izglītojošas animācijas filmas bērniem par traumatisma profilaksi

09.01.2017, 12:50

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izstrādājis animācijas filmas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem par traumatisma profilakses jautājumiem:

Lasīt vairāk...

Uzsāk kampaņu "Pasargāts, jo vakcinēts!"

04.01.2017, 14:22

 

Par šo jautājumu nobažījušies valsts vadošie infektoloģijas speciālisti epidemioloģijas un infektoloģijas jomā, norādot, ka šobrīd Latvijā saslimstība ar difteriju jau vairākus gadus ir pati augstākā Eiropas Savienībā, taču 2015. gada dati liecina, ka vakcinācijas aptvere pret difteriju un stingumkrampjiem pieaugušajiem (vecākiem par 25 gadiem) bijusi 65,3% (pēc ģimenes ārstu datiem), pusaudžiem 14 gadu vecumā - 91%, bērniem 7 gadu vecumā - 97,4%. Tas nozīmē, ka aptuveni trešā daļa pieaugušo nokavēja balstvakcināciju pret difteriju un katrs desmitais pusaudzis pabeidz skolu un uzsāk pieaugušo gaitas bez pietiekamas aizsardzības pret šo dzīvībai bīstamo infekcijas slimību. Tai pat laikā – vakcīna pret difteriju ir valsts apmaksāta un vakcinācija ir vienīgais veids, kā sevi pasargāt no šīs slimības.

Lasīt vairāk...

Noskaties video "Veselība ir kustībā!"

22.12.2016, 09:37

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar jomas speciālistiem ir izveidojis četrus izglītojošus video “Veselība ir kustībā!” fizisko aktivitāšu veicināšanai.

Lasīt vairāk...

Ekspertu tiešraides diskusija par vakcināciju

16.12.2016, 14:46

 

Šodien, 19. decembrī, plkst. 10.00 Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina tiešraidē sekot līdzi ekspertu diskusijai par vakcināciju. Diskusiju būs iespējams vērot interneta vietnēs www.spkc.gov.lv, www.vm.gov.lv, rpp.riga.lv, kā arī www.tvnet.lv.

Lasīt vairāk...

Pētījumi pierāda, ka vakcinācija nepaaugstina autisma risku

15.12.2016, 08:44

 

Portālā www.kasjauns.lv publicēta informācija par iespējamu vakcīnu saistību ar autisma un neiroloģisko slimību risku (http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/238623/atklaj-nokluseto-vakcinas-gandriz-astonas-reizes-paaugstina-autisma-risku). Rakstā minēts, ka informācijas avots ir ASV Slimību profilakses un kontroles centrs (Centers for Disease Control and Prevention).

Lasīt vairāk...

Apliecinājumus par pievienošanos Nacionālajam veselīgo pašvaldību tīklam pasniedz 72 pašvaldībām

09.12.2016, 15:32

 

Šodien, 9. decembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) organizēja Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) semināru, kura laikā apliecinājumi par uzņemšanu tīklā tika pasniegti 72 pašvaldībām. Kopā NVPT šobrīd darbojas jau 112 pašvaldības. Seminārā Latvijas pašvaldību pārstāvjiem tika sniegta informācija par NVPT paveikto 2016. gadā un plānoto 2017. gadā, par Eiropas Sociālā Fonda projekta ieviešanas procesa virzību un sasaisti starp Veselības ministrijas un pašvaldību projektiem un iepirkumu organizāciju Eiropas Sociālā fonda finansētajos projektos.

Lasīt vairāk...

Konference “Ievainojumu datu vākšana – stūrakmens nedrošu preču un pakalpojuma izraisīta traumatisma novēršanai”

09.12.2016, 09:05

 

Lai uzlabotu ievainojumu datu vākšanu un mazinātu traumatismu Latvijā 7. decembrī notika konference “Ievainojumu datu vākšana – stūrakmens nedrošu preču un pakalpojuma izraisīta traumatisma novēršanai”.

Lasīt vairāk...
Eiropas zinātniskajā žurnālā “Eurosurveillance” iekļauta SPKC publikācija par difterijas izplatību Latvijā

Eiropas zinātniskajā žurnālā “Eurosurveillance” iekļauta SPKC publikācija par difterijas izplatību Latvijā

02.12.2016, 14:12

 

Eiropas zinātniskā žurnāla par infekcijas slimību epidemioloģiju, novēršanu un kontroli “Eurosurveillance” 2016. gada 1.decembra 48. izdevumā iekļauts Slimību profilakses un kontroles centra speciālistu sagatavots materiāls par difterijas uzraudzības datu analīzi Latvijā.

Lasīt vairāk...
55 Latvijas skolām tiek piešķirts Veselību veicinošas izglītības iestādes statuss

55 Latvijas skolām tiek piešķirts Veselību veicinošas izglītības iestādes statuss

02.12.2016, 13:48

 

Piektdien, 2. decembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 55 Latvijas skolām piešķīra Veselību veicinošas izglītības iestādes statusu. Līdz šim skolas jau gadu darbojās Nacionālajā Veselību veicinošo skolu tīklā (NVVST). Šobrīd tīklā iesaistījušās 83 skolas un 4 pirmsskolas izglītības iestādes no visas Latvijas.

Lasīt vairāk...

Aktualizē traumatisma profilakses jautājumus

25.11.2016, 16:07

 

Lai aktualizētu traumatisma profilakses jautājumus, Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar nozares profesionāļiem šodien organizēja semināru ģimenes ārstu praksēs strādājošajām māsām “Traumatisma profilakses pasākumi ģimenēs ar bērniem”. Seminārā māsas tika informētas par bērnu traumatisma problēmu un aktualitāti, biežākajiem traumu veidiem bērniem vecumā līdz 5 gadiem, iespējamajiem traumatisma profilakses pasākumiem ģimenēs, kā arī par preču un pakalpojumu drošības jautājumiem, ugunsdrošību mājās un pirmās palīdzības sniegšanu cietušajiem.

Lasīt vairāk...

Veselības ministrijas Atzinības raksts pasniegts R.Nikiforovai

21.11.2016, 10:14

 

17. novembrī veselības ministre Anda Čakša pasniedza Veselības ministrijas Atzinības rakstu Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas epidemioloģei Rainai Nikiforovai.

Lasīt vairāk...
Rīgā notiek projekta

Rīgā notiek projekta "Vienotā rīcība HIV un saistīto infekciju profilaksei un kaitējuma mazināšanai" forums

19.11.2016, 00:00

 

Eiropas Komisijas projekta "Vienotā rīcība HIV un saistīto infekciju profilaksei un kaitējuma mazināšanai" (HA-REACT) ietvaros Rīgā no šī gada 2. līdz 3.novembrim norisinājās projekta 2.Partnerības forums. Partnerības forumā piedalījās projekta asociētie un sadarbības partneri, konsultatīvās padomes locekļi un citas uzaicinātās puses, kopumā sapulcējot vairāk kā 50 pārstāvjus no 18 Eiropas Savienības valstīm.

Lasīt vairāk...

Antibiotiku lietošana un mikrobu rezistence

17.11.2016, 11:18

 

Kas ir antibiotikas?

Antibiotikas, kas tiek dēvētas arī par antibakteriāliem līdzekļiem, ir medikamenti, kas nonāvē baktērijas vai nomāc to augšanu, tādā veidā ārstējot infekcijas slimības cilvēkiem, dzīvniekiem un dažreiz arī augiem.

Lasīt vairāk...

Stājas spēkā pagaidu aizliegums vielai MDA 19 un tās saturošiem izstrādājumiem

28.10.2016, 00:00

 

29. oktobrī stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izdotais pagaidu aizliegums vielai MDA 19 un to saturošo izstrādājumu izgatavošanai, iegādei, glabāšanai, pārvadāšanai, pārsūtīšanai un izplatīšanai. No aizlieguma spēkā stāšanās dienas, vielas un tās saturoši izstrādājumi trīs darba dienu laikā jānodod Valsts policijai.

Lasīt vairāk...

Noskaties ekspertu diskusiju par gripu

26.10.2016, 00:00

 

Aicinām noskatīties sarunu ar nozares ekspertiem par jautājumiem, kas saistīti ar gripu un jāzina ikvienam, gatavojoties gripas sezonai!

Lasīt vairāk...

Rudens veltes Tavai veselībai

19.10.2016, 00:00

 

Svaigi augļi, ogas un dārzeņi ir viena no veselīga uztura būtiskākajām sastāvdaļām un to lietošana uzturā – viens no labas veselības saglabāšanas priekšnosacījumiem. Iekļaujot ikdienas ēdienkartē augļus, ogas un dārzeņus, tiek nodrošināta būtiskāko vitamīnu un minerālvielu uzņemšana. Izvēlies uzturā vietējos augļus un dārzeņus, kas jo īpaši šobrīd - rudens periodā, ir mums viegli pieejami plašā izvēlē. Tie palīdzēs nodrošināt Tavam organismam nepieciešamās uzturvielas un uzņemt tik nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas pirms garās ziemas!

 

Lasīt vairāk...

Raidījuma “Māmiņu Klubs” ONLINE TV studijā skaties sarunu par gripu

18.10.2016, 00:00

 

19. oktobrī plkst. 10.00 raidījuma “Māmiņu Klubs” ONLINE TV studijā viesosies ginekoloģe Dr. Jana Žodžika un atbildēs uz jautājumiem par gripas vakcināciju jaunajām māmiņām un grūtniecēm. Savukārt par to, kā saņemt valsts kompensētu pretgripas vakcināciju pastāstīs Nacionālā veselības dienesta Kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču nodaļas vadītāja Dagnija Bērziņa.

Lasīt vairāk...

Gatavojoties gripas sezonai, speciālisti aicina vakcinēties pret gripu

13.10.2016, 00:00

 

13. oktobrī Veselības ministrijā norisinājās preses konference, kurā veselības nozares speciālisti aicināja iedzīvotājus gatavoties gripas sezonai un savlaicīgi vakcinēties pret gripu

Lasīt vairāk...

10. oktobris – Pasaules psihiskās veselības diena

10.10.2016, 00:00

 

Lai uzsvērtu psihiskās veselības un psihoemocionālās labklājības nozīmi, ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules Psihiskās veselības diena.

Lasīt vairāk...

SPKC informē par gripas monitoringa uzsākšanu

07.10.2016, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), uzsākot 2016./2017. gada gripas sezonas monitoringu, rīkoja informatīvu semināru ģimenes ārstiem, kas piedalās gripas monitoringā. Semināra laikā SPKC un Veselības inspekcijas speciālisti informēja par aktualitātēm nozarē, infekcijas slimību jaunākajiem datiem, atskatījās uz iepriekšējo, 2015./2016. gada, gripas sezonu un atgādināja par neatsveramo ģimenes ārstu iesaisti gripas monitoringa nodrošināšanā.

Lasīt vairāk...

280-300 no 351 jaunumiem

...
...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC