Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Aiz gripas vakcīnas vairoga

Aiz gripas vakcīnas vairoga

15.11.2018, 12:08

Īpaši trausla attiecībā uz gripu ir mazu bērnu un grūtnieču veselība. Ne velti tieši šīs grupas pieder pie augstākas saslimstības un komplikāciju riska grupām, kurām valsts kompensē gripas vakcīnu 100% vai 50% apmērā. Kāpēc vakcinācija, pret kuru Latvijā tik daudzi izturas skeptiski, tomēr ir efektīvākais aizsardzības veids, skaidro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja asoc. profesore Dace Zavadska.

Lasīt vairāk...

Izglītojošs pasākums “Veselīga uztura olimpiāde” vispārējo izglītības iestāžu 3.–4. klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas, Sējas un Zilupes novados

25.07.2019, 15:22

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “OnPlate” noslēdzis izglītojošu nodarbību īstenošanu vispārējo izglītības iestāžu 3.–4. klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem 10 pašvaldībās. Kopumā Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas, Sējas un Zilupes novados īstenoti 16 pasākumi 3.–4. klašu skolēniem par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem, izglītojot 533 izglītojamos.

Lasīt vairāk...
Šodien Nacionālajam Veselību veicinošo skolu tīklam pievienojās vēl 16 izglītības iestādes

Šodien Nacionālajam Veselību veicinošo skolu tīklam pievienojās vēl 16 izglītības iestādes

09.11.2018, 15:24

Nacionālajam Veselību veicinošo skolu tīklam šodien pievienojās vēl 16 izglītības iestādēs – tām tika pasniegts apliecinājums par statusa “Veselību veicinoša izglītības iestāde” iegūšanu. Šobrīd kopumā šo statusu ir ieguvušas 103 izglītības iestādes no visas Latvijas. Tīkls Latvijā darbojas kopš 2015. gada.

Lasīt vairāk...
Masalu uzliesmojumi Eiropā

Masalu uzliesmojumi Eiropā

09.11.2018, 14:48

Vairākās Eiropas valstīs epidemioloģiskā situācija ar masalām paliek nelabvēlīga. Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) 2018. gada oktobra epidemioloģiskās uzraudzības pārskatā ziņoja par 13 547 masalu gadījumiem, kas tika reģistrēti 12 mēnešu laikā no 2017. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. augustam 28 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) dalībvalstīs. Par masalu saslimšanas gadījumiem pēdējo 12 mēnešu laikā ziņots visās ES/EEZ valstīs. Visvairāk gadījumu ziņojusi Grieķija (3 171), Francija (2 792), Itālija (2 718), Rumānija (1 765) un Lielbritānija (1 007), attiecīgi 23%, 21%, 20%,13% un 7% no visiem reģistrētajiem gadījumiem. Šajā laika periodā dalībvalstīs reģistrēti 38 nāves gadījumi, kas saistīti ar masalām.

Lasīt vairāk...
Slimību profilakses un kontroles centrā tiekas Ziemeļu Dimensijas Sabiedrības veselības un sociālās labklājības partnerības eksperti

Slimību profilakses un kontroles centrā tiekas Ziemeļu Dimensijas Sabiedrības veselības un sociālās labklājības partnerības eksperti

09.11.2018, 08:28

Slimību profilakses un kontroles centrā 2018. gada 8.-9. novembrī notiek Ziemeļu Dimensijas Sabiedrības veselības un sociālās labklājības partnerības HIV, tuberkulozes un saistīto infekciju ekspertu grupas 7.sanāksme. Viens no galvenajiem sanāksmē izskatāmajiem jautājumiem ir hepatīts – tā ārstēšana, profilakse, diagnostika, kā arī kopējā situācija un izaicinājumi. Sanāksmē tiek izskatīts un apspriests arī Ekspertu grupas darba plāns 2019. gadam, kā arī dalība dažādos projektos.

Lasīt vairāk...
Laužam mītus par gripu!

Laužam mītus par gripu!

06.11.2018, 15:26

Lai izvairītos no gripas, vispirms jāpasargā sevi no nepareiziem priekšstatiem par šo lipīgo vīrusu infekciju, kas ik gadu aukstajos mēnešos cilvēkiem atņem ne vien darbaspējas, bet pat dzīvības. Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis skaidro biežākos mītus par gripu.

Lasīt vairāk...
Arī šogad SPKC kolektīvs savakcinēts pret gripu

Arī šogad SPKC kolektīvs savakcinēts pret gripu

25.10.2018, 14:14

Arī šogad, ar atbildību pret sevi un apkārtējiem, Slimību profilakses un kontroles centra kolektīvs vakcinējās pret gripu.

Lasīt vairāk...

Izglītojošs pasākums sievietēm par sieviešu reproduktīvās veselības jautājumiem

24.10.2018, 12:08

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA „OnPlate” uzsāk īstenot izglītojošus pasākumus sievietēm par sieviešu reproduktīvo veselību.

Lasīt vairāk...

Veiksmīgi aizvadīts pieredzes apmaiņas brauciens Krāslavas pašvaldībā

15.10.2018, 16:32

Pieredzes un ideju apmaiņai 12. oktobrī Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pašvaldībām notika pieredzes apmaiņas brauciens uz Krāslavas pašvaldību. Pasākumā piedalījās 10 pašvaldību pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Nosaka pagaidu aizliegumu jaunai vielai 2-Methylacetylfentanyl

11.10.2018, 11:57

No rītdienas, 2018.gada 12.oktobra, stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikts pagaidu aizliegums jaunai vielai 2-Methylacetylfentanyl un tās saturošiem izstrādājumiem. Pagaidu aizliegums tiek noteikts uz laika periodu līdz 12 mēnešiem un tas attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu vai tās saturošus izstrādājumus.

Lasīt vairāk...
Ieteikumi salmonelozes profilaksei

Ieteikumi salmonelozes profilaksei

09.10.2018, 10:48

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka Latvijā ir novērots salmonelozes gadījumu skaita pieaugums. Šī gada jūlijā tika reģistrēti 34 saslimšanas gadījumi ar salmonelozi (salīdzinājumam š. g. maijā reģistrēti 15 gadījumi un jūnijā - 22 gadījumi). Salmonelozes saslimšanas gadījumi tiek reģistrēti visa gada garumā, taču biežāk ar salmonelozi slimo vasaras siltajos mēnešos. Saslimšanas gadījumu pieaugums ir saistīts galvenokārt ar lietošanu uzturā neatbilstošos apstākļos gatavotos un uzglabātos pārtikas produktus.

Lasīt vairāk...

Neļauj gripai sevi noķert!Ik gadu tiek reģistrēts liels pacientu skaits, kuri tiek hospitalizēti gripas infekcijas dēļ vai miruši no gripas izraisītām komplikācijām. SPKC kampaņā aicinās vakcinēties pret gripu

04.10.2018, 15:57

Tuvojoties gripas sezonai, Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sabiedrības informēšanas kampaņā “NEĻAUJ GRIPAI SEVI NOĶERT!” aicinās iedzīvotājus vakcinēties pret gripu un skaidros vakcinēšanās nozīmi, lai mazinātu saslimšanas risku, ar gripu saistīto komplikāciju biežumu, hospitalizāciju un mirstību.

Lasīt vairāk...

Aicinām uz kampaņas “Neļauj gripai sevi noķert!” atklāšanas pasākumu

03.10.2018, 11:24

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs sāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Neļauj gripai sevi noķert!” ar mērķi veicināt iedzīvotāju vakcinēšanos pret gripu un palielināt izpratni par vakcinēšanās nozīmi īpaši tajās sabiedrības grupās, kurās ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks. Pēdējo trīs gadu laikā ievērojami palielinājies stacionēto gripas slimnieku skaits, bet efektīvākais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar gripu, ir ikgadēja vakcinācija. Latvijas iedzīvotāju vidējais imunizācijas līmenis ar sezonālo pretgripas vakcīnu ir palielinājies visās vecuma grupās, bet joprojām ir ļoti zems.

Lasīt vairāk...

Atmasko dzīvības laupītāju! Kampaņā mācīs atpazīt insulta un infarkta pazīmes

26.09.2018, 13:58

Vieni no izplatītākajiem nāves cēloņiem Latvijā ir miokarda infarkts un insults, kuru veiksmīgai ārstēšanai ir svarīgi laikus saņemt medicīnisko palīdzību. Tuvojoties Pasaules sirds dienai, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) kampaņā “Atmasko dzīvības laupītāju!” skaidros, kā atpazīt galvenos infarkta un insulta simptomus, kuru gadījumā nekavējoties jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, lai sekas nebūtu letālas un “dzīvības laupītāji” tiktu apsteigti.

Lasīt vairāk...

SPKC atsāk izglītojošo semināru īstenošanu par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu

26.09.2018, 15:03

Ar šī gada 28. septembri Slimību profilakses un kontroles centrs atsāk izglītojošo semināru īstenošanu vispārējo izglītības iestāžu 10. – 12. klašu izglītojamajām par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu, ar mērķi aicināt attiecīgā vecuma grupas meitenes būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā.

Lasīt vairāk...

Aicinām uz informatīvās kampaņas “Atmasko dzīvības laupītāju!” atklāšanas pasākumu

21.09.2018, 13:24

Akūts miokarda infarkts un insults ir vieni no izplatītākajiem nāves cēloņiem Latvijā.

No akūta miokarda infarkta Latvijā ik gadu mirst vairāk nekā 1000 iedzīvotāju. Pērn 20% no mirušajiem bijuši jaunāki par 64 gadiem.

No insulta ik gadu mirst vairāk nekā 2000 cilvēku. 15% no tiem pērn bijuši vecumā līdz 64 gadiem.

Veiksmīgai insulta un infarkta ārstēšanai ir svarīgi ātri atpazīt simptomus un nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie mediķiem, apsteidzot “dzīvības laupītājus”.

Lasīt vairāk...

Uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas”

20.09.2018, 13:49

Lai izglītotu par cilvēka papilomas vīrusa (CPV) sekām, kas visbiežāk ir dzemdes kakla vēzis, un informētu par valsts apmaksātu vakcināciju pret CPV infekciju, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas”.

Lasīt vairāk...

Aicinām uz kampaņas “Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas!” atklāšanas pasākumu

11.09.2018, 13:17

Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas!

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) - “Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas!”. Kampaņas mērķis ir informēt mērķauditoriju par slimībām un sekām, kuras izraisa CPV, vakcinācijas pret CPV infekciju nozīmi onkoloģisko slimību profilaksē, kā arī tās efektivitāti un drošumu. Kā arī uzsverot valsts apmaksātu CPV vakcināciju meitenēm no 12.gadu vecuma. 

Lasīt vairāk...

Latvijas strādājošos informēs par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem

11.09.2018, 09:16

Ar 2018. gada septembri Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Latvijas uzņēmumos atsāk organizēt seminārus par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem, ar mērķi aicināt iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par savu veselību un uzlabot dzīves kvalitāti.

Lasīt vairāk...

SPKC uzsāk izglītojošu pasākumu ciklu bērniem par traumatisma profilaksi

10.09.2018, 09:20

Šonedēļ visā Latvijā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk Izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas izglītības iestāžu izglītojamajiem un vispārējās izglītības iestāžu 1.-2. klašu izglītojamajiem par traumatisma profilaksi. Pasākumu mērķis ir bērniem piemērotā, saistošā un viegli saprotamā veidā skaidrot, kādi ir biežākie traumu veidi, traumu gūšanas vietas un apstākļi un kādi ir galvenie piesardzības pasākumi, lai izvairītos no traumām.

Lasīt vairāk...

60-80 no 299 jaunumiem

...
©SPKC 2019. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC