Slimību profilakses un kontroles centrs

Pirms ceļojuma uz Brazīliju nepieciešams pārbaudīt vakcinācijas statusu

14.02.2019

 

2019. gadā Brazīlijā, Riodežaneiro no 1- 9. martam norisināsies Rio karnevāls, ar aptuveno skaitu - miljons dalībnieku. Visticamāk, ka šo pasākumu apmeklēs arī ceļotāji no Eiropas. Saskaņā ar 2017. gada datiem gandrīz 500 000 cilvēku ceļoja no ES valstīm uz Riodežaneiro, Brazīliju.

 

Pirms ceļojuma uz Brazīliju nepieciešams pārbaudīt vakcinācijas statusu un, ja nepieciešams, vakcinēties saskaņā ar savas valsts un PVO ieteikumiem. Īpaša uzmanība jāpievērš šādām infekcijas slimībām: poliomielīts, difterija, stingumkrampji (ieskaitot periodisku pieaugušo vakcināciju pret difteriju un stingumkrampjiem), garais klepus, masalas, masaliņas un, nepieciešamības gadījumā, jāveic vakcinācija pret minētajām infekcijām.

 

Pēdējo gadu laikā vairāki štati Brazīlijā ziņoja par dzeltenā drudža gadījumiem. Ceļotājiem uz dzeltenā drudža riska zonām, t.sk. Riodežaneiro štatu, pirms ceļojuma jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu un vismaz 10 dienas pirms ceļojuma jāsaņem dzeltenā drudža vakcīna (ja vien vakcinācija nav kontrindicēta).

 

Karnevāla apmeklētāji Brazīlijā varētu būt apdraudēti arī no zarnu infekcijas slimībām un citām pārnēsātāju izraisītām infekcijām. Tādēļ ceļotājiem jāpievērš uzmanība standarta higiēnas pasākumiem, lai samazinātu zarnu infekcijas slimību risku, un pasargātu sevi no odu un citu kukaiņu kodumiem.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC