Slimību profilakses un kontroles centrs

NVPT pārstāvji tiekas pieredzes apmaiņas braucienā Ogres pašvaldībā

17.12.2013

 

Aizvadītajā piektdienā pārstāvji no 10 Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pašvaldībām tikās Ogrē, lai iepazītos ar Ogres kolēģu pieredzi, sadarbības modeļiem dažādu veselības veicināšanas aktivitāšu organizēšanā. Tāpat tikšanās laikā tika organizēta diskusija neformālā gaisotnē par problēmjautājumiem, risinājumiem un citām aktualitātēm pašvaldībās veselības veicināšanas un veselības aprūpes jomā.

 

Tikšanās laikā bija iespēja viesoties Ogres P/A „Dziednīca”, Ogres jaunatnes veselības centrā, Ogres ģimenes atbalsta dienas centrā, kā arī šogad ar Ogres pašvaldības un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) atbalstu, darbu uzsākušajā Profilakses punktā.

 

Ogres kolēģi dalījās savā pieredzē sadarbojoties dažādu fizisko aktivitāšu pasākumu organizēšanā ar vietējiem sporta un fitnesa klubiem, kā arī ar veiksmīgo sadarbības modeli, kas izveidojies starp P/A „Dziednīca” kolēģiem – Jaunatnes veselības centru un Ogres ģimenes atbalsta dienas centru. Tikšanās laikā vairākkārt tika uzsvērta starpsektoru sadarbības nozīme un pašvaldībā uz vietas esošo resursu – kolēģu, speciālistu, NVO – piesaiste dažādu aktivitāšu organizēšanā. Tāpat tika uzsvērta nepieciešamība veselības veicināšanas jautājumus un aktivitātes iekļaut pašvaldības attīstības plānošanas dokumentos vai vislabāk - veidot atsevišķu dokumentu tieši šai jomai. Kā ne mazāk būtiska tika minēta arī veselīga dzīvesveida atbalstošas infrastruktūras un iespēju attīstīšana, piemēram, velosipēdu un distanču slēpošanas celiņu/trašu iekārtošana un inventāra nomas nodrošināšana.

 

Sanāksmē piedalījās arī pārstāvji no Veselības ministrijas, kas klātesošos informēja par plānotajām iespējām nākamajos gados piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu veselības veicināšanas projektiem.

 

Latvijas NVPT ir daļa no Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Veselīgo pilsētu programmas (Healthy Cities), kas ir pirmā programma, kur PVO sadarbojas tieši ar vietējām autoritātēm vietēja līmeņa veselības veicināšanas jautājumu risināšanai. Saskaņā ar Veselīgo pilsētu programmu, katra dalībvalsts var veidot savu nacionālo Veselīgo pilsētu/pašvaldību tīklu, kāds tagad ir izveidots Latvijā - 2013.gada 10.oktobrī darbību tīklā uzsāka 25 pašvaldības.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC