Slimību profilakses un kontroles centrs

News

COVID-19 affected areas

12.03.2020

All countries in the world are identified as affected areas

Read more...

Uztura olimpiāde Inčukalna novada vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem

07.12.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA „OnPlate”, Inčukalna novadā uzsāk izglītojošu olimpiāžu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem par veselīgu uzturu. Olimpiādes mērķis ir bērniem saprotamā un ierastā veidā apgūt ar veselīga uztura jautājumiem saistītu informāciju. Pirmā uztura olimpiāde norisināsies 8.decembrī Vangažu vidusskolā.

Read more...

Uztura olimpiāde Garkalnes novada vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem

07.12.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA „OnPlate”, Garkalnes novadā uzsāk izglītojošu olimpiāžu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 3.–4.klašu skolēniem par veselīgu uzturu. Olimpiādes mērķis ir bērniem saprotamā un ierastā veidā apgūt ar veselīga uztura jautājumiem saistītu informāciju. Pirmā uztura olimpiāde norisināsies 8.decembrī Garkalnes mākslu un vispārizglītojošā pamatskolā.

Read more...

Praktiskas nodarbības Inčukalna novada iedzīvotājiem par veselīgu, garšīgu, ekonomisku un radošu ēdienu pagatavošanu

07.12.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA „OnPlate”, Inčukalna novadā uzsāk praktiskas nodarbības iedzīvotājiem par veselīgu, garšīgu, ekonomisku un radošu ēdienu pagatavošanu. Nodarbību mērķis ir sniegt iedzīvotājiem zināšanas un praktiskas iemaņas, kā efektīvi, radoši un garšīgi pagatavot dažādus veselīgus ēdienus no ekonomiski izdevīgiem, veselīgiem un viegli pieejamiem produktiem.

Read more...

Slimnīcu speciālisti tiekas, lai pārrunātu kvalitātes rādītāju aprēķināšanas metodiku

05.12.2017

 

Šodien, Slimību profilakses un kontroles centrs rīkoja darba sanāksmi Stacionāru kvalitātes rādītāji. To aprēķināšana un ieteikumi “No stacionāra izrakstītā (mirušā) pacienta karte” kodēšanā”. Uz sanāksmi tika aicināti slimnīcu statistikas nodaļu vadītāji, atbildīgie speciālisti par uzskaites dokumentu sagatavošanu, kodēšanu un iesniegšanu Nacionālajam veselības dienestam.

 

 

 

Read more...

Veselības ministre A.Čakša izteica īpašu pateicību SPKC speciālistei Ingai Bulmistrei par ilgstošu un profesionālu darbu HIV infekcijas atklāšanā un tās ierobežošanā

02.12.2017

1.decembrī, veselības ministre Anda Čakša apmeklēja Pasaules AIDS dienai veltītu labdarības koncertu un apbalvošanas pasākumu, kura laikā tika sveikti veselības nozares pārstāvji par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas mazināšanā Latvijā.

Read more...

Izglītojošas rotaļu nodarbības bērniem par veselīga uztura pamatprincipiem

01.12.2017

No 5.decembra līdz 2019.gada septembrim 14 Latvijas pašvaldībās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā, ar SIA “Prakse.lv”, uzsāk izglītojošas rotaļu nodarbības pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējo izglītības iestāžu sākumskolas klašu (5–8 gadus veci bērni) audzēkņiem par veselīga uztura pamatprincipiem. Nodarbību mērķis ir ar rotaļu palīdzību un izmantojot cilvēka maņas (tausti, garšu, ožu, redzi un dzirdi), veidot izpratni par veselīgu uzturu.

Read more...

Pasaules AIDS dienā norisināsies aktivitātes Rīgas dzelzceļa stacijā

30.11.2017

1.decembrī, Pasaules AIDS dienā, plkst.14.00–16.00 Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar biedrību “DIA+LOGS”, aicina ikvienu interesentu anonīmi un bez maksas uzzināt savu HIV statusu īpaši izveidotā pop-up testēšanās kabīnē. Kabīne atradīsies Rīgas dzelzceļa stacijā, centrālajā zālē, 1.stāvā (Stacijas laukumā 2). Paralēli iespējām veikt HIV eksprestestu, iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt vairāk par HIV infekciju un tās profilaksi.

Read more...

Speciālisti skaidros nepieciešamību vakcinēties pret cilvēka papilomas vīrusu

21.11.2017

Lai sniegtu iespēju plašāk izzināt cilvēka papilomas vīrusu (CPV), tā klīniskos aspektus, vakcinācijas nepieciešamību, kliedētu mītus par vakcināciju, kā arī uzzinātu, kā runāt ar pacientiem par CPV vakcinācijas nozīmi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk bezmaksas seminārus veselības aprūpes speciālistiem Rīgā un lielajās reģionu pilsētās – Valmierā, Jelgavā, Ventspilī un Daugavpilī.

Read more...

17.-24.novembrim Latvijā norisināsies akcija “HIV testēšanās nedēļa 2017”

16.11.2017

No 17. līdz 24.novembrim Latvijā norisinās akcija “HIV testēšanās nedēļa 2017”, kurā jebkurš Latvijas iedzīvotājs ir aicināts veikt HIV testu un saņemt speciālista konsultāciju bez maksas.

Read more...

Seminārs par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām

16.11.2017

No 21.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA “Latvian Holidays”, Inčukalna, Tērvetes, Durbes, Līgatnes, Viļānu, Pārgaujas, Vaiņodes, Priekuļu, Ikšķiles, Lubānas, Garkalnes, Babītes, Mērsraga un Ērgļu novadā uzsāk semināru īstenošanu par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām. Semināra mērķis ir izglītot gan bērna ikdienā iesaistītos speciālistus, gan vecākus par vielu lietošanas un procesu atkarības pazīmju atpazīšanu un nepieciešamo rīcību atkarības veidošanās gadījumā. Semināru vadīs sertificēta psiholoģe, psihoterapijas speciāliste.

Read more...

Nodarbību kopums bērniem un pusaudžiem (7.–9. klase) par pozitīvas savstarpējās komunikācijas veidošanu un konfliktu risināšanu ņirgāšanās profilaksei

16.11.2017

No šī gada 21.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar nodibinājumu “Zinātnes un mācību centrs “Cilvēks un visums””, 14 Latvijas pašvaldībās uzsāk pasākumu kopumu īstenošanu 7.–9. klases skolēniem par pozitīvas savstarpējās komunikācijas veidošanu un konfliktu risināšanu ņirgāšanās profilaksei. Pasākumu kopuma mērķis ir uzlabot psihoemocionālo klimatu klasē, mērķauditorijai saistošā, atraktīvā un radošā veidā, sniedzot informāciju un attīstot izpratni par cilvēka emocijām un uztveres īpatnībām, cilvēku dažādo lietu un situāciju uztveri, pozitīvas un veiksmīgas savstarpējās komunikācijas veidošanas paņēmieniem un konfliktu risināšanas pamatprincipiem. 

Read more...

Pasaules diabēta diena: “Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību”

14.11.2017

14.novembri Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir noteikusi kā Diabēta dienu, šogad izceļot tēmu “Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību”, ar mērķi  aktualizēt sabiedrībā jautājumus par glikozes vielmaiņas un insulīna darbības traucējumiem sievietēm, aicināt  savlaicīgi diagnosticēt diabētu un uzsākt ārstēšanu. PVO uzsver, ka sieviete visbiežāk veido ģimenes paradumus, gatavojot sabalansētu uzturu, mācot bērniem izvēlēties veselīgo un būt kustīgiem, tādējādi jau bērnībā ieliekot stingrus pamatus veselīgam dzīvesveidam. Sieviete kā māte sniedz milzīgu ieguldījumu veselīgas sabiedrības veidošanā nākotnē, ieguldot savas zināšanas bērnu ēšanas paradumu veidošanā, izglītošanā un veselības nodrošināšanā.

Read more...

Skaties tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu

09.11.2017

Uzsākot Pasaules Antimikrobās rezistences nedēļu (13.–19.11), Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecību, organizē tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu un antimikrobās rezistences jautājumiem.

Read more...

Vecāko klašu skolnieces izglītos par krūšu veselību

09.11.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs ir uzsācis izglītojošu pasākumu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 10.–12.klašu skolniecēm “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”. Pasākumu mērķis ir izglītot skolnieces par krūšu veselību un krūšu pareizu pašpārbaudes veikšanu, kā arī aicināt būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā un nebaidīties vērsties pie ārsta, ja tāda nepieciešamība rastos.

Read more...

Speciālisti diskutēs par atbildīgu antibiotiku lietošanu

08.11.2017

Uzsākot Pasaules Antimikrobās rezistences nedēļu (13.–19.11), Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecību, organizē tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu un antimikrobās rezistences jautājumiem. 

Read more...

SPKC informē par PRIORIX vakcīnas piegādi

03.11.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) š.g. septembrī ir saņēmis SIA “Vakcīna” un vakcīnas ražotāja pārstāvniecības GlaxoSmithKline Latvia SIA vēstules par vakcīnas pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu “Priorix” piegādes kavējumiem un septembra pasūtījumu neizpildi pilnā apjomā. Pēc saņemtās informācijas vakcīnas piegāde var būt atjaunota š.g. novembrī un SPKC ir nosūtījis informatīvo vēstuli ārstu profesionālajām asociācijām ar rekomendācijām bērnu vakcinācijai

Read more...

Izglītojošs nodarbību (pasākumu) kopums Līgatnes novada bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei

03.11.2017

No 3.novembra līdz 2019.gada septembrim 14 Latvijas pašvaldībās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” Līgatnes novadā uzsāk izglītojošu un praktisku vingrošanas pasākumu kopumu bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei. Izglītojošo nodarbību kopuma mērķis ir vispārējās izglītības iestāžu 1.–2.klašu skolēniem apgūt vingrojumus vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, t.sk., muguras muskulatūras stiprināšanai, stājas problēmu profilaksei un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

Read more...

Izglītojošs nodarbību (pasākumu) kopums Pārgaujas novada bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei

03.11.2017

No 3.novembra līdz 2019.gada septembrim 14 Latvijas pašvaldībās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” Pārgaujas novadā uzsāk izglītojošu un praktisku vingrošanas pasākumu kopumu bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei. Izglītojošo nodarbību kopuma mērķis vispārējās izglītības iestāžu 1.–2.klašu skolēniem apgūt vingrojumus vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, t.sk., muguras muskulatūras stiprināšanai, stājas problēmu profilaksei un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

Read more...

Izglītojošs un praktisks vingrošanas pasākumu kopums Līgatnes novada iedzīvotājiem vecākiem par 54 gadiem

03.11.2017

No 3.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” Līgatnē uzsāk izglītojošu un praktisku vingrošanas pasākumu kopumu iedzīvotājiem vecākiem par 54 gadiem. Vingrošanas nodarbību kopuma mērķis ir motivēt un veicināt fiziskās aktivitātes iedzīvotāju vidū, kas vecāki par 54 gadiem, sniedzot vispārējas zināšanas, prasmes un izpratni par dažādiem vingrojumiem, palīdzot uzlabot pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

Read more...

1-20 no 142 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Ask CDPC