Slimību profilakses un kontroles centrs

Praktiskās nodarbības par veselīgu, garšīgu, ekonomisku un radošu ēdienu pagatavošanu

30.09.2019, 10:33

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA „OnPlate” noslēdzis praktisko nodarbību īstenošanu pieaugušajiem 14 pašvaldībās. Kopumā Babītes, Durbes, Ērgļu, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Līgatnes, Lubānas, Mērsraga, Pārgaujas, Priekuļu, Tērvetes, Vaiņodes un Viļānu novados īstenotas 38 praktiskās nodarbības, izglītojot 482apmeklētājus.

Praktisko nodarbību mērķis bija sniegt iedzīvotājiem zināšanas un praktiskas iemaņas, kā efektīvi, radoši un garšīgi pagatavot dažādus veselīgus ēdienus no izdevīgiem, veselīgiem un viegli pieejamiem produktiem.

 

Katras nodarbības laikā sertificētas uztura speciālistes Līga Balode un Tatjana Tepo veidoja apmeklētāju izpratni par veselīga uztura pamatprincipiem. Praktisko nodarbību apmeklētājiem tika nodrošināta iespēja praktiski līdzdarboties ēdienu gatavošanas procesā kopā ar sertificētām uztura speciālistēm Līgu Balodi un Tatjana Tepo un pavāri Evitu Rasnaču, gatavojot divas dažādas receptes.

 

Lai nostiprinātu pasākumā iegūtās zināšanas, katrs pasākuma apmeklētājs saņēma informatīvo materiālu, kurā aprakstīti veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipi, kā arī veselīgas ēdiena receptes, tāpat katrs apmeklētājs saņēma veselīga uztura šķīvi kā paraugu ikdienas uzturam.

 

Pēc praktiskajām nodarbībām saņemtas pozitīvas atsauksmes gan par apskatītajām tēmām un to noderīgumu ikdienas dzīvē, gan par gatavotajām receptēm, kas apmeklētāju vidū novērtētas kā garšīgas un viegli pagatavojamas.

 

Nodarbības finansētas ar Eiropas Sociālā fonda projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/106) atbalstu.

 

Vairāk informācijas www.spkc.gov.lvsadaļas “Projekti” apakšsadaļas“ESF 9.2.4.2.pasākuma projekts” daļās “Aktualitātes”, “Pasākumu kalendārs”, “Informatīvie materiāli” un “Īstenošanas shēmas”.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC