Ar 2019. gada septembri, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Latvijas uzņēmumos uzsāk semināru organizēšanu par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un izdegšanas sindroma profilaksi. Semināru mērķis ir izglītot un mudināt iedzīvotājus aktīvi sekot līdzi savai veselībai un uzlabot dzīves kvalitāti.
Līdz gada beigām visā Latvijā tiks īstenoti 25 semināri, uzrunājot vismaz 300 interesentus darbspējas vecumā. Primāri semināri tiks īstenoti uzņēmumos, kas atrodas Latvijas Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā.
Latvijā mirstība no ļaundabīgiem audzējiem ir otrs biežākais nāves cēlonis pēc sirds un asinsvadu slimībām, kas liecina, ka sabiedrībā ir jāveicina lielāka izpratne par profilakses pasākumiem. Mirstību no onkoloģiskajām slimībām var būtiski samazināt, veicot profilaktiskās pārbaudes un piedaloties valsts organizētajās skrīninga programmās, tādejādi laikus atklājot pirmsvēža saslimšanas un audzējus agrīnā stadijā un veiksmīgi tos ārstējot. Lai veicinātu lielāku izpratni par profilaktisko pārbaužu nepieciešamību, semināra laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar valsts apmaksātajām profilaktiskajām pārbaudēm, mītiem un patiesību par onkoloģiskajām saslimšanām, pazīmēm, kas liecina par nepieciešamību vērsties pie ārsta, kā arī ārstēšanas metodēm un atbalsta iespējām Latvijā.
Izdegšanas sindroms ir mūsdienu fenomens, kas skar arvien vairāk cilvēku darbspējas vecumā, būtiski ietekmējot fizisko un emocionālo veselību un radot diskomfortu ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Tieši izdegšanas sindroma straujās izplatības dēļ semināra otrās daļas laikā tiks runāts par negatīvā stresa ietekmi uz veselību, savlaicīgu izdegšanas sindroma pamanīšanu, tā simptomiem un novēršanu. Semināra laikā dalībniekiem būs iespēja arī uzzināt efektīvākās metodes, lai izvairītos no izdegšanas sindroma attīstības.
Seminārus uzņēmumos īstenos “Veselības centra Vivendi” speciālistes – ģimenes ārste ar vairāku gadu pieredzi Lāsma Četverga un psihiatre Olga Kasa. Papildu informācijai par semināru norisi visus interesentus aicinām sazināties ar projekta koordinatori Maiju Baķi, rakstot uz e-pastu maija.bake@vivendicentrs.lv vai zvanot pa tālr.29276990.