Aktualitātes

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Latvijas Profilaktiskās medicīnas asociāciju (LPMA), aicināja ģimenes ārstus, kas piedalās AAEI un gripas monitoringā 2017.–2018.gada sezonā, sabiedrības veselības ārstus, ārstus speciālistus un nozares profesionāļus uz konferenci par 2017.–2018.gada gripas sezonas aktualitātēm.

SPKC epidemioloģe R.Nikiforova klātesošos iepazīstināja ar iepriekšējās sezonas izvērtējumu, īpaši izceļot pagājušās sezonas pat divreiz augstākos vakcinācijas rādītājus pret gripu, skaidrojot vakcinācijas mītus un iepazīstinot ārstus ar iespējamām atbildēm uz pacientu uzdotajiem jautājumiem – kāpēc jāvakcinējas pret gripu?

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas “Latvijas infekloloģijas centra” virsārste V.Ķūse un ārste N.Zamjatina skaidroja secību, kā gripas vīrusus tipē, koordinē gripas monitoringa situāciju, sniedz medicīniskās rekomendācijas pacientiem, iepazīstinot ar gripas vīrusa struktūru un to iespējamām izmaiņām.

Galvenais speciālists antimikrobiālās rezistences jautājumos E.Dimiņa konferences dalībniekus uzrunāja par aktuālu tēmu, stāstot ar veselības aprūpi saistītām infekcijām un antibakteriālo līdzekļu lietošanu Latvijas slimnīcās. Tuvojoties Antimikrobiālās rezistences dienai, sabiedrības interese par pareizu antibiotiku lietošanu kļūst arvien lielāka.

SPKC direktora vietnieks Dz.Mozgis jaunās gripas sezonas sākumā analizēja datus par vakcinācijas paradumiem ārstu vidū, uzsverot to nozīmību sabiedrības kolektīvajā imunizācijā. Galvenokārt izceļot ārsta nozīmību pacienta pārliecināšanā, ka nepieciešams vakcinēties.

Savukārt aktuālu tēmu apskatīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) speciāliste A.Buza, kas auditorijai uzdeva jautājumu – vai neatliekamās palīdzības brigādei jādodas pie gripas slimnieka? Izvērtējot NMPD izsaukuma skaitu un struktūru, redzams, ka jūtami palielinās izsaukumu skaits gripas sezonas laikā.

N.Kadiķis, Veselības inspekcijas vides veselības speciālists, konferences dalībnieku uzmanību vērsa uz sabiedrības veselības jautājumu analīzi, īpaši akcentējot dioksīnu vides piesārņojumā, kas ir viens no draudiem sabiedrības veselībai.

Prezentācijas no sēdes-konferences par gripas monitoringu: