(Pielikums - Līguma projekts)
Saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 17. jūnija noteikumu Nr.317 „Kārtība, kādā tiešās pārvaldes iestādes slēdz un publisko līdzdarbības līgumus, kā arī piešķir valsts budžeta finansējumu privātpersonām valsts pārvaldes uzdevumu veikšanai un uzrauga piešķirtā finansējuma izlietojumu”7.punktu Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – Centrs) informē par nodomu slēgt līdzdarbības līgumu.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 3. aprīļa noteikumu Nr.241 „Slimību profilakses un kontroles centra nolikums” 3.4. punktu Centrs organizē infekcijas slimību profilakses un izplatības ierobežošanas pasākumus, tai skaitā pasākumus iedzīvotāju grupās, kas pakļautas paaugstinātam infekciju riskam vai piederīgas īpašām riska grupām un 4.11. punktu organizē HIV profilakses punktu darba nodrošinājumam nepieciešamo zāļu un medicīnisko ierīču plānošanu, iepirkšanu, uzglabāšanu, uzskaiti un sadali.
Nodoms slēgt līdzdarbības līgumu ir par HIV infekcijas, sifilisa, B hepatīta, C hepatīta un citu ar asinīm un seksuālās transmisijas ceļā pārnesamu infekcijas slimību un tuberkulozes ierobežošanu starp vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, prostitūcijā iesaistītajām personām, personām, kuras lieto injicējamās narkotikas, citām HIV infekcijas paaugstinātajām riska grupām un sabiedrībā kopumā (turpmāk – mērķa grupa) Rīgas pilsētas administratīvajās robežās.
Privātpersonai, pamatojoties uz līdzdarbības līgumu, jānodrošina šādu profilakses pasākumu īstenošana mērķa grupas vidū:
1. eksprestestēšanu uz HIV, hepatītu B, hepatītu C un sifilisu;
2. šļirču un adatu izsniegšanu;
3. izlietoto šļirču un adatu savākšanu un utilizāciju saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām;
4. prezervatīvu izsniegšanu;
5. konsultēšanu par:
− ar asinīm pārnesamo infekcijas slimību profilaksi, ārstēšanas iespējām;
− eksprestestu un apstiprinošās diagnostikas veikšanu;
− tuberkulozes profilaksi un ārstēšanas iespējām;
− drošu injicēšanas praksi un pārdozēšanas profilaksi;
− alternatīviem, attiecībā uz inficēšanās risku – drošākiem, narkotiku lietošanas veidiem;
− drošu dzimumdzīvi, seksuāli transmisīvo infekciju pazīmēm un ārstēšanas iespējām;
− pašvaldībā pieejamajiem sociālajiem pakalpojumiem, ārstēšanas un rehabilitācijas iespējām.
Profilakses pasākumi jāīsteno Rīgas pilsētas administratīvajās robežās. Privātpersonai jānodrošina profilakses pasākumiem nepieciešamo telpu, tehnisko resursu, informācijas tehnoloģiju resursu, transporta un infrastruktūras izmaksu,
darbinieku atalgojuma segšana, izlietoto šļirču utilizācija par saviem vai trešās personas līdzekļiem, kā arī darbinieku un brīvprātīgo dalība apmācībās un sanāksmēs.
Plānotais līdzdarbības līguma termiņš ir 3 (trīs) gadi, paredzamā līdzdarbības līguma cena uz visu termiņu Rīgā ir 14 000,00 (četrpadsmit tūkstoši euro 00 centi).
Lai veiktu deleģētos profilakses pasākumus mērķa grupas vidū privātpersonai:
1. jābūt vismaz 3 (trīs) gadu pieredzei HIV/AIDS profilakses darbā, kā arī pieredzei, organizējot HIV/AIDS profilakses pasākumus mērķa grupai;
2. jānodrošina, ka pakalpojumu sniegšanā tiks iesaistīta vismaz 1 (viena) reģistrēta un/vai sertificēta ārstniecības persona;
3. 1 (viena) gada laikā jānodrošina pakalpojumu sniegšana ne mazāk kā 300 (trīs simti) mērķa grupas pārstāvjiem.
LĪGUMS