Aktualitātes

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu īstenošanu vispārējo izglītības iestāžu 4. – 5. klašu skolēniem par traumatisma profilakses jautājumiem. Pasākumu mērķis bija izglītot skolēnus par traumu profilaksi, iespējamām traumu, jo īpaši galvas traumu, sekām un nepieciešamību lietot atbilstošu aizsargekipējumu aktīvās atpūtas un sporta laikā.

Laika posmā no šī gada septembra līdz decembrim īstenoti 350 izglītojoši pasākumi, izglītojot 7 198 skolēnus. Priekšroka pasākumu īstenošanā tika dota Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla dalības izglītības iestādēm.

Izglītojošo pasākumu laikā skolēni tika iesaistīti diskusijā par traumu gūšanas veidiem un to profilaksi, kā arī, izmantojot smadzeņu maketa demonstrāciju un spēli, bija iespēja uzzināt par pusaudžu traumām, jo īpaši galvas traumām, to gūšanas riskiem un cēloņu-seku likumsakarībām. Tāpat izglītojamajiem bija iespēja izmēģināt savas zināšanas pareizā aizsargekipējuma vilkšanā un noskatīties video ar mērķauditorijas viedokļa līderiem, kuri pauda savas zināšanas un viedokli par nepieciešamību lietot aizsargekipējumu.

Lai atgādinātu par pasākumā iegūtajām zināšanām, katrs pasākuma dalībnieks saņēma atstarojošo uzlīmi ar pasākuma vizuālo identitāti. Lai nodrošinātu pasākuma ilgtspēju un nostiprinātu zināšanas, skolēniem bija iespēja piedalīties video konkursā “Dzīvē supervaroņu nav! Drošība sākas ar Tevi!”. Kopumā tika iesūtīti 20 skolēnu video. Augstāko vērtējumu konkursā un piedzīvojumu parka “Tarzāns” apmeklēju ieguva Siguldas 1.pamatskolas 4.c klase. Paldies visiem par dalību!

Lai izvērtētu izglītojošā pasākuma laikā iegūtās zināšanas un nodarbības norisi, dalībnieki aizpildīja pasākuma novērtējuma anketu. Lai padarītu šo procesu interaktīvāku un mērķauditorijai saistošāku, novērtēšana tika veikta, izmantojot spēli “Kahoot!”. Iegūtie aptaujas rezultāti liecināja, ka uz visiem zināšanu pārbaudes jautājumiem pareizi bija atbildējuši vairāk nekā 60% respondentu. Vislabākās skolēnu zināšanas bija par ķiveres lietošanas nepieciešamību (98% atbildēja pareizi). Vērtējot pasākuma norisi, lielākā daļa skolēnu (95%) norādīja, ka pasākums bija interesants un izzinošs un vēlētos vēlreiz piedalīties līdzīgā pasākumā (94%).