Šodien, 23.maijā, Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk - SPKC) aicināja Babītes, Durbes, Ērgļu, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Līgatnes, Lubānas, Mērsraga, Pārgaujas, Priekuļu, Tērvetes, Vaiņodes un Viļānu pašvaldību pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar plānotajām aktivitātēm, uzsākot Eiropas Sociālā fonda projektu* veselības veicināšanas un slimību profilakses jomā**. SPKC speciālisti dalībniekus iepazīstināja ar vairākiem veselības veicināšanas pasākumiem, kas tiks realizēti projekta ietvaros nākošajos trijos gados minētajās pašvaldībās.
Katrā pašvaldībā notiks izglītojošie pasākumi iedzīvotājiem, kas vērsti uz veselības paradumu maiņu, piemēram, holesterīna, glikozes un asinsspiediena mērīšana. Diskusijās ar profesionāļiem būs iespējams izvērtēt savus dzīvesveida ieradumus.
Lai veicinātu gan iedzīvotāju, gan bērnu izpratni par veselīgu un sabalansētu uzturu, tā pagatavošanas veidiem, uztura speciālists ar rotaļu elementiem rosinās bērnu interesi, bet pavārs vadīs uztura meistarklases pieaugušajiem. Topošajiem vecākiem un jaunajām māmiņām būs vairākas lekcijas par krūts zīdīšanu.
Visās pašvaldībās vecāka gadagājuma iedzīvotāji tiks aicināti uz vingrošanas pasākumiem, kurus vadīs sertificēti speciālisti. Iedzīvotāji tiks aicināti uzdot sev interesējošus jautājumus gan par aktivitātēm brīvā dabā, gan ikdienas vingrojumiem un pareizu elpošanas apguvi, īpašu uzmanību pievēršot pareizai vingrošanas tehnikas izpildei.
Vairāki izglītojošie pasākumi tiks vadīti skolēniem – par ķermeņa higiēnu, savstarpējām attiecībām, ķermeņa izmaiņām augot. Pusaudžu auditorija tiks uzrunāta par ņirgāšanās jautājumiem, ar mērķi uzlabot psihoemocionālo klimatu klasē, projekta ietvaros notiks vairākas aktivitātes par ņirgāšanos izplatību klasē un skolā, demonstrējot SPKC izstrādātos mācību filmu materiālus.
*Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei 14 pašvaldībās”, Nr. 9.2.4.2/16/I/106 ieviešanu 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekta kopējais finansējums 429 757,00 EUR, t.sk.Eiropas Sociālā fonda finansējums – 365 293,45 EUR; Valsts budžeta finansējums – 64 463.55 EUR.
2017.gada 23.maija ESF 9.2.4.2. pasākumu projekta sanāksmes “14 pašvaldības veselīgai dzīvei” prezentācijas skatīt šeit: